Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Batum’a Nasıl Gidilir? – Ulaşım Alternatifleri

Batum Otobüs ve Uçak Seferleri ve Fiyatları

Gürcistan’ın en büyük şehirlerinden ve Karadeniz’in muhteşem yerlerinden biri olan Batum’a nasıl gidilir diye merak edenler farklı ulaşım alternatiflerinden yararlanabilirler. Gelişmiş havayolu ve karayolunu kullanmak Batum’a gitmek için en mantıklı yoldur. Batum’a farklı şehirlerden giderken otoyollar rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Batum’a ulaşmak daha kolaydır.

Batum nasıl gidilir sorunuza alternatif olacak ulaşım araçlarını bütçenize göre seçebilirsiniz. Batum’a gitmek için bulunduğunuz şehirden otobüslere binebilir, uçak seferlerinden yararlanabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Demiryolu seçeneği bulunmayan Batum’a giderken trene binmek isterseniz en yakın tren istasyonu olan Samsun’dan yararlanabilirsiniz ancak bu durum yolunuzu uzatacaktır.

Kendi aracınızla İstanbul ve Ankara gibi kentlerden yola çıktığınızda otoyolları kullanabilirsiniz. Araç kullanmak sizin için zor olacaksa Batum otobüs seferleri ile rahatlıkla şehre ulaşabilirsiniz. Sayfamızdaki ulaşım alternatiflerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Otobüsle Batum’a Nasıl Gidilir? – Ekonomik Otobüs Seferleri

Otobüsle Batum’a nasıl gidilir diyenler şehirlerindeki Batum otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirler. İstanbul’dan 20, Ankara’dan 14 saatlik bir Batum yolculuğu yapacağınızı bilmenizde fayda var. Karayolu yolculuk süresi; otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir bu nedenle tatilinizi iyi planlayın.

Batum otobüs seferleri ile kente geleceğim derseniz Batum otobüs firmaları:

 • Metro Turizm
 • Doğu Karadeniz Ekspres
 • Kahta Petrol
 • Lüks Karadeniz

22 saati bulan yolculuklar yapacağınız Batum otobüs firmaları ile karayolu seçeneğinizi kullanabilirsiniz. Batum otobüs fiyatları 120 – 200 TL arasında değişmektedir. Firmanın hizmetlerine ve kalitesine göre bahsettiğimiz aralıklarda otobüs biletleri bulabilirsiniz. Karadeniz turları da Batum otobüs seferleri aracılığıyla kente gelmektedir. Dilerseniz Karadeniz turu firmalarıyla Batum’a gelebilirsiniz.

Ayrıca Rize ve Artvin’den Batum’a otobüs ve dolmuş seferleri düzenleniyor. Trabzon’dan da kalkan Batum otobüsleri sayesinde uzak şehirlerde yaşayanlar aktarmalı olarak Batum’a gelebilirler.

Uçakla Batum Yolculuğu – 2 Saatte Batum!

Batum uçak seferleri sayesinde Batum’a daha hızlı ulaşabilirsiniz. Batum uçak bileti için Türkiye’nin tercih edilen havayolu firmalarından yararlanabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan Batum Havalimanı’na düzenlenen direkt uçuşlardan bilet alabilirsiniz.

Batum uçak bileti almak için Batum Havalimanı seferlerinden yararlanamazsanız Trabzon Havalimanı, Ordu – Giresun Havalimanı’na düzenlenen uçak seferlerini kullanabilirsiniz. Batum’a nasıl gidilir sorunuza 2 saatte kent merkezinde olarak yanıt almış olursunuz. Hopa’dan araç kiralayarak ya da otobüslere binerek Gürcistan’a gelmiş olursunuz. Yaşadığı şehirden Batum Havalimanı’na uçak seferi bulamayanlar ise aktarmalı uçuşlarla önce İstanbul’a sonra Batum’a gelebilirler.

Batum Havalimanı şehir merkezine 7 km mesafede olduğu için kolaylıkla kente ulaşmak ve Batum turuna başlamak mümkündür. Batum uçak bileti fiyatları da kişi başı gidiş dönüş erkenden alınırsa 250 – 400 TL arasında değişiyor. Normal zamanlarda ise 600 – 1200 TL arasında değişiyor.

Batum uçak bileti için kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

Uzun yolculuk yapamayanlar Batum ulaşım alternatiflerinden uçak seferleri ile Gürcistan’ın bu muhteşem şehrine gelebilirler. Erkenden rezervasyonunu yaptıranlar ise kampanyalı biletleri satın alabilirler.

[widget-130]

Kendi Aracınızla Batum’a Nasıl Gidersiniz?

Kendi aracıyla Batum’a gitmek isteyenlerdenseniz uzun bir yolculuğun sizi beklediğini bilmelisiniz. Yola çıktığınızda D100, E80, E95 ve E70 karayollarını kullanacaksınız. Türkiye’nin farklı illerinden yola çıktığınızda zenginliklerimizi de yakından keşfedeceksiniz.

İstanbul’dan kendi aracınızla Batum’a giderken en az 15 saat yolculuk yapacağınız için çantanızı her duruma karşı hazırlıklı şekilde düzenlemelisiniz. Yanınıza bol su, yiyecek ve tıbbi ilaçlarınızı almayı unutmayın. Uçakla 2 saatte gideceğinizi tekrar hatırlatarak karayolu alternatifini kullanmak isterseniz Trabzon üzerinden yola devam etmenizin faydalı olacağını söyleyebiliriz. Trabzon’a 1,5 saat uzaklıkta yer alan Batum’a araçla giderken araç ruhsatının size ait olması gerekiyor.

Batum’a giderken Türkiye tarafındaki araç kuyruğu uzun olacağı için Sarp Sınır Kapısı’nın bir diğer yakası olan Sarpi’yi kullanabilirsiniz. Eğer aracınızı Trabzon’da bırakıp otobüsle yola devam edecekseniz daha rahat edebilirsiniz. Yol masraflarınız da azalmış olur.

İstanbul ve Ankara’dan Batum’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Batum’a nasıl gidilir diye merak edenler yaklaşık 1269 km’lik ve 15 saat sürecek bir yolculuğu göze almalılar. İstanbul Avrupa Yakası’ndan yola çıkanlar için bu durum trafiğe bağlı olarak değişebilir.

İstanbul Batum arası yaklaşık 1269 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu yapacaksınız. Yol boyunca Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu, Gerede, Ilgaz, Tosya, Osmancık, Merzifon, Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize gibi Türkiye’nin eşsiz güzelliklere sahip kentleri ve ilçeleriyle karşılaşacaksınız. Sarp Sınır Kapısı’ndan geçtikten sonra 15 dakika tabelaları takip ederek kent merkezine ulaşırsınız.

Ankara’dan Batum’a nasıl gidilir diyenler için de Hopa’ya kadar karayolu tabelalarını takip etmelerini önerebiliriz. Ankara Batum yolculuğu otobüsle 14 saati geçerken kişisel araçlarla 9 – 10 saat arasında değişecektir. 940 km sürecek olan Ankara Batum yolculuğu sırasında Çorum istikametinde Samsun’a ulaştıktan sonra sahil yolundan Batum tabelalarını takiben kente ulaşılabilir.

Araçla Batum’a gidecekseniz güzergahınızı hava şartlarına ve görmek istediğiniz yerlere göre belirleyebilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi illerden yola çıktığınıza yakıt maliyetleriniz de değişecektir. Ailecek ve arkadaş grupları ile yolculuk yapmak isteyenler için araçla Batum’a gitmek uygun olabilir.

Batum ile bazı iller arası mesafeler:

İstanbul Batum arası kaç km, Ankara Batum arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Batum’a gelecek olanlar için Batum ile diğer iller arası mesafeler:

 • Batum ile Adana arası 851 km ve 12 saat, 9 dakikadır.
 • Batum ile Ankara arası 752 km ve 10 saat, 45 dakikadır.
 • Batum ile Antalya arası 1237 km ve 17 saat, 40 dakikadır.
 • Batum ile Balıkesir arası 1232 km ve 17 saat, 36 dakikadır.
 • Batum ile Bolu arası 808 km ve 11 saat, 33 dakikadır.
 • Batum ile Bursa arası 1081 km ve 15 saat, 27 dakikadır.
 • Batum ile Çanakkale arası 1352 km ve 19 saat, 19 dakikadır.
 • Batum ile Eskişehir arası 985 km ve 14 saat, 4 dakikadır.
 • Batum ile Gaziantep arası 841 km ve 12 saat, 1 dakikadır.
 • Batum ile İstanbul arası 1070 km ve 15 saat, 17 dakikadır.
 • Batum ile İzmir arası 1331 km ve 19 saat, 1 dakikadır.
 • Batum ile Muğla arası 1374 km ve 19 saat, 38 dakikadır.

Aracıyla Batum’a gitmeyi düşünenler için belirtmeliyiz ki uzun Batum yolculuğunuz sırasında dikkatli olmanız sizlerin daha keyifli ve güvenli bir Batum gezisi geçirmenizi sağlayacaktır.

En Ekonomik Yol Hangisi? Batum’a Ulaşım Rahatlığı

Batum ulaşım seçenekleri açısından diğer Karadeniz şehirleri gibi zengin seçenekli olduğu için herkes bütçesine uygun ulaşım alternatifini değerlendirebilir. Batum uçak seferleri, otobüs firmaları, araç kiralama gibi yollarla Batum turu için ideal rota çizilebilir.

Vakti olanlar için Batum otobüs seferleri uygun olurken vakti olmayanlar ise Batum uçak seferleri ile kente gelebilirler. Ancak Batum otobüs yolculukları uzun ve zorlu olacağı için uçak seferleri tercih edilebilir. Yaz mevsiminde Batum’a gitmek isteyenler ise kendi araçlarını kullanabilirler. Uzun ve keyifli bir yolculuk yapılabilir.

Dileyenler ise Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlara katılabilirler. Ulaşım dahil fiyat veren Karadeniz turu firmaları sayesinde THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile Batum’a ulaşım daha kolaydır. Ulaşım ve tur fırsatlarını kaçırmayın…

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98