Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Rize’nin En İyi Otelleri – Rize’de Nerede Kalınır?

Rize Konaklama – Rize’nin En İyi Tatil Otelleri

Kültür turları ve doğa aktiviteleri ile Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Rize, muhteşem doğası ile konuklarını ağırlıyor. Rize’nin en iyi oteli de bölgenin şahaneliğine yaraşır bir şekilde farklı konseptlerde misafirlerine tatil imkanları sunuyor. Yaz – kış tatil yapma imkanı veren Rize otelleri, her bütçeye uygun konaklama sağlıyor.

Rize’de nerede kalınır diyenler için ilk olarak akla merkez ve yayla otelleri gelmektedir. Rize’deki oteller, genellikle şehir merkezinde bulunsa da ilçelerde ve yaylalarda da rahatlıkla kalınacak yerler bulunabilir. Rize’nin en güzel oteli olmak için yarışan işletmelerden bazıları lüks konaklama imkanları sunmaktadır.

Rize otelleri genellikle Trabzon Havalimanı’na 85 - 100 kilometrelik bir mesafede yer alır. Otellerin bazıları 148 oda kapasitesine kadar hizmet verir. Rize’de aynı zamanda sahilde de oteller bulunmaktadır. Manzaralı ve lüks olmalarının dışında; yaylalara, kamp alanlarına, kalelere, camilere ve plajlara yakın olmaları yönünden de yerli ve yabancı turistleri kendine çekiyor.

Rize otelleri, fiyatlarını mevsime ve tur takvimlerine göre belirlerken ilkbahar ve yaz aylarında oda fiyatları yükseliyor.

 • Lokasyon
 • Sunulan Hizmetler
 • Konaklama Türü
 • Aktivite ve Rehberlik
 • Yeme – İçme gibi kriterlere göre Rize otel fiyatları belirleniyor.

Rize’de nerede kalınır diyenler için kent oteli, lüks oteller, pansiyon, dağ evi, bungalow, yayla evi kategorilerinde Rize konaklama birimleri bulunuyor. Almak istediğiniz hizmete ve gezi rotanıza göre otelinizi seçebiliyorsunuz.

En Çok Tercih Edilen Rize Otelleri – Tatilciler Ne Diyor?

Rize’de nerede kalınır diye düşünenler genel olarak bölgede daha önce kalan tatilcilerin yorumlarını okuyorlar. Rize otelleri arasından en çok tercih edilenlere göre seçimlerini yaparak tatile çıkıyorlar.

Müdavimleri olan ve Rize’nin en iyi oteli sıralamasında birbiriyle yarışan Rize otelleri:

 • Rize Sis Otel
 • Rize Nehirim Otel
 • Rize Haşimoğlu Otel

Lüks konaklama imkanları, havuzlardan SPA merkezlerine kadar farklı hizmetleri ile tercih edilen Rize otelleri, ilkbahar ve yaz aylarında dolup taşıyor. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Rize’de Lüks Oteller – Rize Konaklama Seçenekleri

Lüksü sevenlerin Rize’de nerede kalınır diye düşünmesine gerek yok… Çünkü rize birçok lüks otel seçeneği ile hizmet veriyor! Rize’de lüks oteller şehir merkezinde ve Karadeniz kıyılarında bulunuyor. Geniş yatak kapasiteleri ile hizmet veren Rize lüks oteller, tatilcilerin kaliteli konaklama arayışlarını gideriyor. Orman, dağ ve Karadeniz manzaralı Rize otelleri sauna, spor salonu, Türk hamamı, havuz, teras, restoran, bar ve masaj hizmetleri veriyor.

Bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Rize lüks otelleri için erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Rize lüks otel fiyatları mevsime göre 700 - 2000 TL arasında değişiyor.  

Önerilen lüks oteller arasında:

 • Grand Çavuşoğlu Hotel
 • Ridos Thermal Hotel & SPA
 • Çaykent Hotel yer alıyor.

Rize’de 5 Yıldızlı Oteller – Ayrıcalıklı Hizmet İsteyenlere…

Rize’de 5 yıldızlı otel 2 tanedir. 5 yıldızlı otellerde SPA merkezi, yarı olimpik havuz, konferans salonları, 1000 kişilik balo salonu, mescit, denize girilebilecek ve balık tutulabilecek iskele ile 350 araç kapasiteli otopark yer alıyor. Aynı zamanda Karadeniz mutfağına özgü yemekler sunan restoranlar da bulunuyor.

Lüks ve 5 yıldızlı otel kategorisinde konuklarını bekleyen Rize otelleri, tatilini dört dörtlük yapmak isteyenler için birebir.  Rize’de 5 yıldızlı otel olarak hizmet veren işletmelerde oda fiyatları 800 – 2000 TL arasında değişiyor.

Rize’nin 5 yıldızlı otelleri:

 • Ridos Thermal Hotel & SPA
 • Babillon Hotel SPA & Restaurant

Rize’de Havuzlu Oteller – Yaz Tatilleri İçin Özel…

Yaz mevsiminde Rize’de nerede kalınır diyenlere özel havuzlu tesisler de var elbette. Kapalı ve açık havuz seçenekleri olan Rize havuzlu oteller, kış aylarında da hizmet veriyorlar. 3 – 5 yıldızı olan bu tesisler:

 • Ridos Thermal Hotel & SPA
 • Babillon Hotel SPA & Restaurant
 • Green Suada Hotel
 • Mori Sport Hotel

Rize konaklama seçenekleri arasında en iyilerden olan havuzlu oteller 300 – 1200 TL arasında oda fiyatları veriyorlar.

Rize SPA Otelleri – Hem Dinlenmek Hem Yenilenmek İsteyenlere

Rize otelleri içinde SPA merkezi bulunan 2 tesis var. Buralarda hem huzurlu bir tatil yaparken hem de kaliteli imkanlardan yararlanabilirsiniz. Yayla gezilerinin ve rafting macerasının yorgunluğunu SPA havuzlarında ve masaj salonlarında atabilirsiniz. SPA merkezine sahip Rize oteller içerisinde:

 • Fin hamamı
 • Türk hamamı
 • Masaj odaları
 • Sauna
 • Jakuzi de bulunuyor, dilediğiniz kadar bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Özel masaj terapistleri, sağlıklı yaşam koçları, diyetisyenleri ve güzellik uzmanları ile hizmet veren Rize SPA otelleri, şehrin kalabalığından ve stresinden kaçanları beklemektedir. Rize SPA otelleri arasında:

 • Ridos Thermal Hotel & SPA
 • Babillon Hotel SPA & Restaurant yer almaktadır. SPA otel fiyatları ise 800 – 1000 TL arasında değişmektedir.

Rize Merkez Otelleri – Şehre Yakın Olalım

Rize merkez otelleri Karadeniz turları ile kente gelenler tarafından yoğun talep görüyor. Rize merkez otellerinin hemen hemen hepsi, çarşıya, toplu ulaşım araçlarına ve müzelere yürüme mesafesinde bulunuyor. 3 – 4 yıldızlı Rize merkez otelleri oda kahvaltı konseptinde hizmet veriyor.

Rize merkez otel fiyatları ilkbaharda ve yaz aylarında artış gösteriyor. Rize merkez otelleri fiyatları 300 – 600 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Yayla şenlikleri ve festival dönemlerinde ise 2500 TL’ye yaklaşan oda fiyatları ile karşılaşılabiliyor.

[widget-130]

Rize’de Pansiyonlar – Mütevazi Tatillerin Adresi

Otel düşünmeyenler ve yine de Rize’de nerede kalınır merak eden ve seçenekleri değerlendirmek isteyenler için pansiyon seçenekleri de bulunuyor… Rize pansiyon seçenekleri yaylalarda ve iç kesimlerde bulunuyor. Mütevazi yapıları ile dikkat çeken tesislerde merkezi ısıtma sistemi, internet bağlantısı ile kahvaltı hizmeti veren restoranlar bulunuyor.

Rize pansiyonları her bütçeye hitap etmesi açısından tercih ediliyor. Pansiyon fiyatları genel olarak 300 – 500 TL arasında değişiyor. Rize merkezine yakın olan pansiyonlar konaklama ayrıcalıkları sunuyor. Rize pansiyon seçeneklerinden en çok tercih edilenler:

 • Kardelen Pansiyon
 • Gözde Pansiyon

Rize Tatil Köyleri

Rize’de yayla tatil köyleri son yıllarda yoğun ilgi görüyor. Doğanın kalbinde sunduğu konaklama olanakları ile Rize tatil köyleri sizleri de memnun edecek. Rize’de nerede kalınır sorusuna verilebilecek birçok ceva var sonuçta… Rize otelleri, tatil köyleri, pansiyonları ile oldukça bol seçeneğin olduğu bir merkez. 

Ahşap olarak düzenlenen müstakil ve apart konaklama alanları ile hizmet veren tatil köyleri uygun ücretler sunuyor. Çevresinde de köy bakkalı, kahve ve restoran bulunuyor. Kümesleri de bulunan Rize tatil köyleri doğa aktiviteleri alanlarına da yakın konumda bulunuyor.

Rize tatil köyü fiyatları 600 – 800 TL arasında değişiyor. Kalabalık gruplar halinde konaklamalarda indirimler olabiliyor.

Rize Butik Otel – Özel İlgi ve Hizmet Bekleyenlere…

Rize’de nerede kalınır diye düşünenler butik otelleri de tercih ediyorlar. Rize butik otel hizmetleri özel ilgi ve sadelik isteyenler için yeterli oluyor. Rahat ve geniş odalarda kalan misafirler bölgenin tadını çıkarabiliyorlar. Rize butik otel fiyatları 400 – 800 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Rize butik oteller arasında en çok önerilenler:

 • Kalegon Butik Otel
 • Şimşir Butik Otel

Yemyeşil ormanlık alanlarda yer alan Rize butik oteller, tarihi mekanlara da yakın olduğu için ulaşım sıkıntısı yaşatmıyor. Gözlerden uzak olmak isteyenler için de ideal tatil noktası oluyor.

Rize Dağ Evleri – Doğa İle İç İçe

Rize’deki oteller sezonuna göre yerini dağ evlerine bırakabiliyor. Özellikle yaz ve kış aylarında Rize dağ evleri seçenekleri tatilcilere daha cazip geliyor. Hem ekonomik hem de doğanın tam kalbinde olmaları maceracı çiftleri kendine çekiyor. Yazın yeşeren, kışın bembeyaz örtüyle buluşan Rize dağ evleri fotoğrafçılar için de uygun konaklama yerleri oluyor.

Rize dağ evleri arasında en çok beğenilen tesis ise:

 • Ayder Doğa Resort oluyor.

Doğadan kopamam diyenler için Rize dağ evleri en doğru tercih olacak. Rize’nin en iyi oteli olmasa da sizin için en iyi otel dağ evleri olacak.

Rize konaklama alternatiflerinden yararlanarak siz de Türkiye’nin en güzel doğal miraslarından birinde tatil yapma şansına kavuşabilirsiniz. Rize otel fırsatları ve erken rezervasyon imkanları ile bütçenize uygun bir tatil planı yapabilirsiniz. Yeşil Karadeniz sizi bekliyor!

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98