Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ayder’e Nasıl Gidilir? – Yayla Yolları ve Ulaşım Alternatifleri

Ayder Otobüs ve Uçak Seferleri ve Fiyatları

Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Ayder’e nasıl gidilir diye merak edenler için karadan ve havadan farklı ulaşım alternatifleri bulunuyor. Muhteşem yeşilliğiyle gözlere bayram ettiren Ayder’e gitmek için karayolu en avantajlı seçenek olsa da otobüs seferlerinin yanında uçak ve kiralık araç imkanları da değerlendirilebilir. Ayder ulşaım açısından birçok seçenek sunuyor...

Ayder’e gitmek için yaşadığınız şehirden otobüslere binebilir, uçak seferlerinden yararlanabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Demiryolu seçeneği bulunmayan Ayder’e giderken trene binmek isterseniz en yakın istasyon olan Samsun’dan ya da Erzurum’dan yararlanabilirsiniz. Yani aslında Ayder’e nasıl gidilir diye endişelenmenize gerek yok!

Ayder Yaylası’na ulaşabilmek için önce Rize ya da Trabzon’a gitmek gerekmektedir. Uçakla yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından Trabzon Havaalanı’na iniş yapılır. Kendi aracınızla yola çıktığınızda otoyollardan ve sahilden muhteşem manzaralar eşliğinde Ayder’e ulaşabilirsiniz. Rize’nin Pazar ilçesinden 22 km sonra Çamlıhemşin’e ulaşır, 19 km gittikten sonra da Ayder Yaylası’na varırsınız.

Uzun yolculuk yapamam derseniz de Ayder otobüs seferleri ile yaylaya gelebilirsiniz. Ayder nasıl gidilir sorunuza alternatif olacak ulaşım araçlarını bütçenize göre seçebilirsiniz. Sayfamızdaki ulaşım alternatiflerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Otobüsle Ayder’e Nasıl Gidilir? – Ekonomik Otobüs Seferleri

Otobüsle Ayder’e nasıl gidilir diyorsanız şehrinizdeki Rize Ayder otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirsiniz. İstanbul’dan 1220, Ankara’dan 895 kilometre sonra Ayder yaylasına ulaşabilirsiniz.

Rize’ye otobüs seferi düzenleyen firmalardan yararlanarak öncelikle Rize merkeze gelir, ardından minibüslerle Ayder’e çıkarsınız. Çamlıhemişin’e 19 km uzaklıkta olan Ayder’e Rize Otogarı’ndan 1 saatte varırsınız.

Ayder otobüs seferleri ile kente ulaşım süresi otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle hazırlıklı olmanızda fayda var.

Ayder otobüs seferleri ile kente gelmek isteyenler için Rize Ayder otobüs firmaları:

 • Doğu Karadeniz Seyahat
 • Golden Turizm Rize
 • Kuzey Yıldızı Seyahat
 • Lüks Karadeniz
 • ÖZ Doğu Karadeniz Turizm
 • Rize Ses Seyahat
 • Yeşil Sahil Seyahat
 • Adıyaman Ünal Turizm
 • Amasya Mertur Turizm
 • Aydoğan Turizm
 • Has Bingöl Turizm
 • Kamil Koç
 • Metro Turizm
 • Öz Elbistan Turizm
 • Özgül Bafra Turizm
 • Sinop Birlik
 • Trabzon Süzer Turizm
 • Ulusoy Turizm
 • Van Gölü Turizm
 • Artvin Ses Turizm
 • Esadaş Turizm

Rize otobüs firmaları ile kent merkezine geldikten sonra Ayder otobüsleri sayesinde yaylaya çıkabilirsiniz. Rize karayolu açısından gayet gelişmiş bir ulaşım sistemine sahip olduğu için Rize otobüs seferleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ayder otobüs fiyatları uygun olduğu için tatilinizi ekonomik hale getirebilirsiniz.

Uçakla Ayder Yolculuğu – Rize Uçak Seferleri ve Saatleri

Otobüsle 10 saatten fazla süren Ayder yolculuğu uçakla 1,5 saate indirebilirsiniz. Rize Ayder uçak seferleri sayesinde araba ya da otobüs yolculuğu yapmak istemeyenler kısa sürede yaylaya ulaşabilir. Ancak Rize’ye gelirken kullanacağınız havalimanı Trabzon Havalimanı olacak. 1,5 saatte İstanbul’dan Trabzon’a ulaşmış olursunuz.

Rize uçak bileti bulamasanız da Türkiye’nin en iyi havayolu firmalarının düzenlediği Trabzon uçuşlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Ordu – Giresun Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı ve Sinop Havalimanı da uzak şehirlerde yaşayan tatilcilerin Ayder’e nasıl gidilir sorularına cevap verecektir. Yaşadığı şehirden Ayder uçak seferi bulamayanlar ise diğer şehirlerin havalimanlarından yararlanabilirler.

Rize uçak bileti için kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

İstanbul’dan Trabzon’a havayolu ile geldikten sonra 1 saatlik Rize yolculuğu yapacaksınız. Rize merkezden de Ayder’e 1 saatte gittiğinizi düşünürsek yaklaşık 4 saatte yayladaki otelinize yerleşmiş olacaksınız.

Kendi Aracınızla Ayder’e Nasıl Gidersiniz?

Kendi aracıyla Ayder’e gitmek isteyenleri yola çıkılan şehre göre 4 ile 20 saat arasında yolculuklar bekliyor. Yola çıktığınızda D100, E80, E95 ve E70 karayollarını kullanabilirsiniz. Sahilden gitmeyi tercih ederseniz Orta ve Doğu Karadeniz’in birbirinden güzel illerini görebilirsiniz. Rize’ye kadar deniz kenarından gitmeniz her halükarda avantajlı olacaktır.

Kendi aracınızla Ayder’e giderken uzun bir yolculuk yapacağınız için aracınızın bakımını aksatmayın. Yaşadığınız şehirden otoyolu takiben Samsun tabelalarıyla ilerleyerek; Trabzon ve Rize’ye rahatça ulaşabilirsiniz.

[widget-130]

İstanbul ve Ankara’dan Ayder’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Ayder’e nasıl gidilir diye merak edenler 1220 km’lik ve yaklaşık 15 saat sürecek bir yolculuğu göze almalılar. İstanbul Avrupa Yakası’ndan yola çıkanlar için ulaşım süreleri trafiğe bağlı olarak değişebilir, yola çıkmadan önce trafik durumuna bakmakta fayda var.

İstanbul Ayder arası 1220 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu sizleri bekliyor. Yol boyunca Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu, Gerede, Merzifon, Samsun, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene güzellikleriyle tanışacaksınız. Fotoğraf makineleriniz hazır olsun. Ayrıca tadına doyamayacağınız Karadeniz yemeklerini yiyeceksiniz.

Ankara’dan Ayder’e nasıl gidilir diyenler de karayolundan Kırıkkale tabelalarını takiben yolculuklarına başlayabilirler. Çorum istikametinde Samsun’a ulaştıktan sonra sahil yolundan Rize tabelalarını takiben kente ulaşılabilir. Ankara Rize arası 813 kilometre olduğu için yaklaşık 10 saatlik bir yolculuğa tekabül eder. Sonrasında ise Çamlıhemşin tabelalarını takip etmek gerekiyor. Çamlıhemşin’den 19 km sonra Ayder Yaylasında olacaksınız.

Ayder ile bazı iller arası mesafeler:

İstanbul Ayder arası kaç km, Ankara Ayder arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Ayder’e gelecek olanlar için Ayder ile diğer iller arası mesafeler:

 • Trabzon Ayder Yaylası arası yaklaşık 165 km mesafe ve araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika.
 • İstanbul Ayder Yaylası arası yaklaşık 1220 km mesafe ve araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika.
 • Samsun Ayder Yaylası arası yaklaşık 480 km mesafe ve araçla yaklaşık 7 saat.
 • Ankara Ayder Yaylası arası yaklaşık 895 km mesafe ve araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika.
 • Erzurum Ayder Yaylası arası yaklaşık 215 km mesafe ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika.
 • Bursa Ayder Yaylası arası yaklaşık 1230 km mesafe ve araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika.
 • Diyarbakır Ayder Yaylası arası yaklaşık 540 km mesafe ve araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika.
 • Adana Ayder Yaylası arası yaklaşık 1060 km mesafe ve araçla yaklaşık 16 saat 15 dakika.
 • İzmir Ayder Yaylası arası yaklaşık 1490 km mesafe ve araçla yaklaşık 20 saat 40 dakika.
 • Konya Ayder Yaylası arası yaklaşık 1045 km mesafe ve araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika.

Yalnız kendi aracınızla Ayder’e gitmek istiyorsanız Ayder’e nasıl gidilir diye endişelenmek yerine dinlenerek ve geze geze gitmekte fayda var. Hız yaparak ya da uzun saatler boyunca uykusuz kalarak Ayder’e gitmek istenmeyen sonuçlar doğurabilir. 

En Ekonomik Yol Hangisi? Ayder’e Ulaşım Rahatlığı

Ayder’e nasıl gidilir diyenler için farklı ulaşım seçenekleri bulunduğunu gördük. Rize uçak seferleri, Ayder otobüs firmaları, araç kiralama, kişisel araçlarla yolculuk gibi alternatiflerle Ayder’e ulaşmak mümkün. Bütçenize göre Ayder tatili ulaşım planınızı çıkarabilirsiniz.

Uzun yolculukları sevenler için Ayder otobüs seferleri uygun olurken yaylaya hemen ulaşmak isteyenler içinse Ayder uçak seferleri avantajlı olacaktır. Ancak en ekonomik yol elbette uçak seferleridir. Trabzon Havalimanı’na düzenlenen uçuşlardan yararlanılarak maksimum 3 saatte Rize’de olunabilir.

Ayder’e gitmek isteyenler ayrıca Karadeniz tur firmalarından da faydalanabilirler. Ulaşım dahil fiyat veren tur firmaları sayesinde THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile Trabzon’a ulaşım sağlanır. Ardından lüks otobüslerle Rize ve Ayder gezileri yapılır. Ayrıca rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Karadeniz turları ile Ayder’i gezmek daha keyiflidir. Karadeniz turları ulaşım fırsatlarını kaçırmayın!

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98