Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Trabzon’a Nasıl Gidilir? – Ulaşım Alternatifleri

Trabzon Otobüs ve Uçak Seferleri ve Fiyatları

Karadeniz turları ve yaz tatillerinin eğlenceli rotası olan Trabzon’a nasıl gidilir diye merak edenler farklı ulaşım alternatiflerinden yararlanabilirler. Dağların kıyıya paralel uzandığı ve anayolların sahil şeridinde bulunduğu Trabzon’da engebeli yollar nedeniyle otobüsler, arazi araçları ve kişisel araçlar daha çok kullanılır. Peki, çevre illerden Trabzon’a nasıl gidilir? Yemyeşil Trabzon’a nasıl ulaşılır? 

trabzona nasıl gidilir, trabzon nasıl gidilir, trabzon ulaşım, trabzon uçak seferleri, trabzon uçak bileti, trabzon otobüs seferleri, trabzon otobüs biletleri, istanbuldan trabzona nasıl gidilir, ankaradan trabzona nasıl gidilir

Trabzon’a farklı şehirlerden giderken ise otoyolları rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Trabzon’a ulaşmak daha kolaydır ancak yerli ve yabancı turist sayısı arttığı için yollarda yoğunluk yaşanmaktadır.

Trabzon nasıl gidilir sorunuza alternatif olacak ulaşım araçlarını bütçenize göre seçebilirsiniz. Trabzon’a gitmek için bulunduğunuz şehirden otobüslere binebilir, uçak seferlerinden yararlanabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Demiryolu seçeneği bulunmayan Trabzon’a giderken trene binmek isterseniz en yakın istasyon olan Samsun’dan yararlanabilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda E80 ve E95 gibi otoyolları kullanabilirsiniz. Araç kullanmak sizin için zor olacaksa Trabzon otobüs seferleri ile rahatlıkla şehre ulaşabilirsiniz. Sayfamızdaki ulaşım alternatiflerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Otobüsle Trabzon’a Nasıl Gidilir? – Ekonomik Otobüs Seferleri

Otobüsle Trabzon’a nasıl gidilir diyenler şehirlerindeki Trabzon otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirler. İstanbul’dan 18, Ankara’dan 13 saat gibi uzun otobüs yolculuklarının sizi beklediğini bilin tabi ki. Trabzon Karadeniz iklimine sahip bir bölge olduğu için yağışlı havalarda kente ulaşım sürenizin uzayacağını da aklınızdan çıkarmayın. Karayolu yolculuk süresi; otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Trabzon otobüs seferleri ile kente geleceğim derseniz Trabzon otobüs firmaları:

 • Turay Turizm
 • Kamil Koç Turizm
 • Metro Turizm
 • Ulusoy Turizm
 • Of – Maçka Seyahat
 • Artvin Ses Turizm
 • VİB Turizm
 • Ali Osman Ulusoy Turizm
 • İstanbul Seyahat
 • Adıyaman Gülaras
 • Aydoğan Turizm
 • Doğu Karadeniz Ekspres
 • Görele Seyahat
 • Lüks Artvin Seyahat
 • Özgül Bafra Turizm
 • Rize Ses Turizm
 • Üstün Erçelik
 • Yeni Es Bafra Turizm
 • Amasya Mertur Turizm
 • Fındıkkale Turizm
 • Has Turizm
 • Has Bingöl Turizm
 • Kontur Turizm
 • Yeşil Gümüşhane Seyahat

Türkiye karayolu açısından daha gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olduğu için Trabzon otobüs seferleri ile şehre rahatça gelebilirsiniz. Karadeniz turları da Trabzon otobüs seferleri aracılığıyla kente gelmektedir. Trabzon otobüs yolculuğu boyunca sizlere yemyeşil ormanlar, uçsuz bucaksız Karadeniz, rengarenk tarlalara ve masmavi gökyüzü eşlik etmektedir.

Uçakla Trabzon Yolculuğu – 2 Saatte Trabzon!

Otobüsle 18 saat süren yolculuğu uçakla 2 saate indirmek ister misiniz? Trabzon uçak seferleri sayesinde Trabzon’a daha hızlı ulaşabilirsiniz. Trabzon uçak bileti için Türkiye’nin tercih edilen havayolu firmalarından yararlanabilirsiniz. Trabzon Havalimanı kent merkezine 6 km uzaklıkta olduğu için tatilinize kısa sürede başlayabilirsiniz.

Trabzon uçak bileti almak için Trabzon Havalimanı seferlerinden yararlanamazsanız Ordu – Giresun Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı ve Sinop Havalimanı’na düzenlenen uçak seferlerini kullanabilirsiniz. Trabzon’a nasıl gidilir sorunuza 2 saatte kent merkezinde olarak yanıt almış olursunuz. Yaşadığı şehirden Trabzon Havalimanı’na uçak seferi bulamayanlar ise diğer şehirlerin havalimanlarından yararlanabilirler.

Trabzon uçak bileti için kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

15 – 20 saat süren otobüs yolculuğu yapmak istemeyenler Trabzon ulaşım alternatiflerinden uçak seferleri ile Karadeniz’in bu muhteşem şehrine gelebilirler. Erkenden rezervasyonunu yaptıranlar ise kampanyalı biletleri satın alabilirler.

Kendi Aracınızla Trabzon’a Nasıl Gidersiniz?

Kendi aracıyla Trabzon’a gitmek isteyenlerdenseniz uzun bir yolculuğun sizi beklediğini bilmelisiniz. Yola çıktığınızda D100, E80, E95 ve E70 karayollarını kullanacaksınız. Türkiye’nin birbirinden güzel illerini mola yeriniz olarak kullanabileceksiniz. 4 mevsimi bir arada yaşayacak ve Trabzon’a gelirken muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz.

Kendi aracınızla Trabzon’a giderken en az 10 saat yolculuk yapacağınız için çantanızı her duruma karşı hazırlıklı şekilde düzenlemelisiniz. Yanınıza bol su, yiyecek ve tıbbi ilaçlarınızı almayı unutmayın.

[widget-130]

İstanbul ve Ankara’dan Trabzon’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Trabzon’a nasıl gidilir diye merak edenler yaklaşık 1110 km’lik ve 14 saat sürecek bir yolculuğu göze almalılar. İstanbul Avrupa Yakası’ndan yola çıkanlar için bu durum trafiğe bağlı olarak değişebilir, dikkatli olmakta fayda var.

İstanbul Trabzon arası yaklaşık 1110 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu yapacaksınız. Yol boyunca Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu, Gerede, Ilgaz, Tosya, Osmancık, Merzifon, Samsun, Ünye, Fatsa, Ordu ve Akçaabat gibi Türkiye’nin eşsiz güzelliklere sahip kentleri ve ilçeleriyle karşılaşacaksınız. Kısacası gözleriniz bayram edecek.

Ankara’dan Trabzon’a nasıl gidilir diyenler için de önerilerimiz olacak. Uçakla 1 saat 15 dakika süren Ankara Trabzon yolculuğu otobüsle 10 saati geçerken kişisel araçlarla 9 – 10 saat arasında değişecektir. Ankara’dan Trabzon’a doğru yola çıkanların Kırıkkale tabelalarını takip etmeleri gerekir. Çorum istikametinde Samsun’a ulaştıktan sonra sahil yolundan Trabzon tabelalarını takiben kente ulaşılabilir.

Ankara Trabzon arası D010 ve E70 üzerinden 737 km, D200 ve E88 üzerinden 826 km’dir. Güzergahınızı hava şartlarına ve görmek istediğiniz yerlere göre belirleyebilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi illerden yola çıktığınıza yakıt maliyetleriniz de değişecektir. Ailecek ve arkadaş grupları ile yolculuk yapmak isteyenler için en uygun ve ekonomik seçenek araç kullanmaktır.

Trabzon ile bazı iller arası mesafeler:

İstanbul Trabzon arası kaç km, Ankara Trabzon arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Trabzon’a gelecek olanlar için Trabzon ile diğer iller arası mesafeler:

 • Trabzon ile Adana arası 851 km ve 12 saat, 9 dakikadır.
 • Trabzon ile Ankara arası 752 km ve 10 saat, 45 dakikadır.
 • Trabzon ile Antalya arası 1237 km ve 17 saat, 40 dakikadır.
 • Trabzon ile Balıkesir arası 1232 km ve 17 saat, 36 dakikadır.
 • Trabzon ile Bolu arası 808 km ve 11 saat, 33 dakikadır.
 • Trabzon ile Bursa arası 1081 km ve 15 saat, 27 dakikadır.
 • Trabzon ile Çanakkale arası 1352 km ve 19 saat, 19 dakikadır.
 • Trabzon ile Eskişehir arası 985 km ve 14 saat, 4 dakikadır.
 • Trabzon ile Gaziantep arası 841 km ve 12 saat, 1 dakikadır.
 • Trabzon ile İstanbul arası 1070 km ve 15 saat, 17 dakikadır.
 • Trabzon ile İzmir arası 1331 km ve 19 saat, 1 dakikadır.
 • Trabzon ile Muğla arası 1374 km ve 19 saat, 38 dakikadır.

Trabzon’a nasıl gidilir sorusu kadar önemli olduğu düşünülen bir diğer soru da Trabzon’a gierken ne kadar süre geçeceğidir. Trabzon’a giderken harcayacağınız zamanı aktarmaya çalıştık. Ancak, belirtmemiz gereken bir diğer konu da Trabzon yolculuğunuzda eğer kendi aracınızla yola çıktıysanız dinlenmeyi unutmamanız.

Feribotla Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Trabzon’a feribotla gidebileceğinizi biliyor musunuz? İstanbul – Samsun – Trabzon uzantılı feribot seferleri sayesinde özellikle yaz mevsiminde keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Trabzon limanına gelen feribotlarla farklı bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz.

En Ekonomik Yol Hangisi? Trabzon’a Ulaşım Rahatlığı

Trabzon ulaşım seçenekleri açısından zengin olduğu için herkes bütçesine uygun ulaşım alternatifini değerlendirebilir. Trabzon uçak seferleri, otobüs firmaları, araç kiralama gibi yollarla Trabzon turu için ideal rota çizilebilir.

Vakti olanlar için Trabzon otobüs seferleri uygun olurken vakti olmayanlar ise Trabzon uçak seferleri ile kente gelebilirler. Ancak en ekonomik yol elbette uçak seferleridir. Yaz mevsiminde Trabzon’a gitmek isteyenler ise kendi araçlarını kullanabilirler. Yemyeşil ağaçlarla, masmavi Karadeniz’le daha erken karşılaşırlar.

Dileyenler ise Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlara katılabilirler. Ulaşım dahil fiyat veren tur firmaları sayesinde THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile Trabzon’a ulaşım daha kolaydır. Ayrıca rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Karadeniz turları ile Trabzon’u doyasıya gezersiniz. Tur fırsatlarını kaçırmayın…

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98