Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Sürmene’ye Nasıl Gidilir? – Ulaşım Alternatifleri

Hangi Yol Daha Avantajlı? Sürmene'ye Nasıl Gidilir?

Karadeniz turu ziyaretçileri tarafından uğrak noktası olan Sürmene’ye nasıl gidilir diye merak edenler farklı ulaşım alternatiflerinden yararlanabilirler. Sürmene’ye nasıl gidilir diye soranlara öncelikle Türkiye’nin farklı illerinden düzenlenen otobüs seferlerinden ve uçak bileti imkanlarından yararlanabileceklerini söylemek mümkün. 

Sürmene’ye gelirken öncelikli olarak Trabzon’a gelmeniz gerekir. Sürmene’ye nasıl gidilir diye soranlara Trabzon’a yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Sürmene’ye şehir merkezinden otobüslerle ya da kişisel araçlarınızla gidebileceklerini söyleyebiliriz. Ayrıca Trabzon Havalimanı’nda hizmet veren turizm firmalarının servisleri, taksiler ve araç kiralama sistemi ile Sürmene’ye ulaşırsınız.

Sürmene nasıl gidilir sorunuza alternatif olacak ulaşım araçlarını bütçenize göre seçebilirsiniz. Tren ve feribot seferlerinden de yararlanabilirsiniz. Kendi aracınızla yola çıktığınızda E80, E95 ve E70 gibi otoyolları kullanabilirsiniz. Sayfamızdaki ulaşım alternatiflerini inceleyerek Sürmene’ye nasıl gidilir sorunuza detaylı yanıt bulabilir ve bütçenize, görmek istediğiniz yerlere göre en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Otobüsle Sürmene’ye Nasıl Gidilir? – Trabzon Otobüs Seferleri

Otobüsle Sürmene’ye nasıl gidilir diyenler şehirlerindeki Trabzon Sürmene otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirler. Trabzon otogarına İstanbul’dan 18, Ankara’dan ise 13 saatte gelirsiniz. Sonrasında Sürmene minibüsleri ile 30 dakikalık bir yolculuk yaparak Sürmene’ye ulaşırsınız. Karayolu yolculuk süresi; otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle yolculuk için her durumu göz önünde bulundurarak hazırlanmalısınız.

Sürmene otobüs seferleri ile tatile çıkmak isteyenler ilk olarak Trabzon otobüs seferleri ile yola çıkacaklar. Sürmene’ye ulaşmanıza aracı olacak Trabzon otobüs firmaları:

 • Turay Turizm
 • Kamil Koç Turizm
 • Metro Turizm
 • Ulusoy Turizm
 • Of – Maçka Seyahat
 • Artvin Ses Turizm
 • VİB Turizm
 • Ali Osman Ulusoy Turizm
 • İstanbul Seyahat
 • Adıyaman Gülaras
 • Aydoğan Turizm
 • Doğu Karadeniz Ekspres
 • Görele Seyahat
 • Lüks Artvin Seyahat
 • Özgül Bafra Turizm
 • Rize Ses Turizm
 • Üstün Erçelik
 • Yeni Es Bafra Turizm
 • Amasya Mertur Turizm
 • Fındıkkale Turizm
 • Has Turizm
 • Has Bingöl Turizm
 • Kontur Turizm
 • Yeşil Gümüşhane Seyahat

Trabzon merkezinden Sürmene’ye ise minibüs ve otobüslerle gidebilirsiniz. Karadeniz sahil yolu akıcı ve güvenli olduğu için Sürmene otobüs seferleri sayesinde rahatça yolculuk edebilirsiniz.

Uçakla Sürmene’ye Nasıl Gidilir?  – Trabzon Uçak Seferleri İle Sürmene Ulaşım

Trabzon uçak seferleri ile Sürmene’ye nasıl gidilir diye soruyorsanız uçak seferleri ile Sürmene’ye daha hızlı ulaşmanız mümkün. Otobüsle 18 saat süren yolculuğu uçakla 1,5 saate indirebilirsiniz. Trabzon uçak bileti satın almak için havayolu firmalarının fırsatlarını da takip edebilirsiniz. Erkenden alınan biletler yarı fiyatına geliyor.

Trabzon Havalimanı kent merkezine 6 km uzaklıkta olduğu için Sürmene’ye gitmek için havalimanından araç kiralama ya da özel servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz kent merkezinden Sürmene minibüslerine de binebilirsiniz.

Trabzon uçak bileti bulamadıysanız Ordu – Giresun Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı ve Sinop Havalimanı’na düzenlenen uçak seferlerinden de yararlanabilirsiniz.

Sürmene’ye daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak Trabzon uçak bileti satın alabileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

Karadeniz tatili için sabırsızlananlar Sürmene’ye nasıl gidilir diye soranlar ve uzun yolculuklardan sıkılanlar için Sürmene’ye gidiş zamanını kısaltacak olan Trabzon uçak seferleri kaçırılmayacak bir fırsat.

[widget-130]

Kendi Aracınızla Sürmene’ye Nasıl Gidersiniz?

Kendi aracıyla Sürmene’ye gitmek isteyenlerdenseniz uzun bir Karadeniz yolculuğu yapacaksınız. Yola çıktığınızda D100, E80, E95 ve E70 karayollarını kullanacaksınız. Türkiye’nin birbirinden güzel illerini görecek, bol bol fotoğraf çekeceksiniz.

Kendi aracınızla Sürmene’ye giderken öncelikle Trabzon’a ulaşmanız gerekecek. Trabzon merkezine yaklaşık 40 km mesafede olan Trabzon’a yol boyunca otoyollarda yer alan tabelalar yardımıyla gelebilirsiniz. Trabzon – Rize sahil yolunu takiben doğal manzaralar eşliğinde Yomra, Arsin ve Araklı’dan sonra Sürmene’ye varırsınız.

İstanbul ve Ankara’dan Sürmene’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Sürmene’ye nasıl gidilir diye merak edenler yaklaşık 1100 km’lik ve 13 buçuk saat sürecek bir yolculuğu göze almalılar. İstanbul Avrupa Yakası’ndan yola çıkanlar için ulaşım saatleri değişebilir.

İstanbul Sürmene arası yaklaşık 1100 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu yapacaksınız. Gebze ve Sakarya’yı geçtikten sonra Samsun tabelalarını takip edeceksiniz. Sakarya, Düzce, Bolu, Samsun, Giresun, Ordu ve Trabzon illerinin güzellikleriyle karşılaşacaksınız. Trabzon’a girdikten sonra Sürmene tabelalarını takip edeceksiniz. Yaklaşık yarım saat sonra Sürmene’de olacaksınız.

Ankara’dan Sürmene’ye nasıl gidilir diyenler için yol tarifini hemen yapalım. Ankara’dan Sürmene’ye giderken Samsun tabelalarını takiben 9 buçuk saat süren bir yolculuk yapabilirsiniz. Trabzon’a dilerseniz Yozgat üzerinden Sivas ve Bayburt’u geçerek de ulaşabilirsiniz. Ardından takip edeceğiniz yol merkezden Sürmene tabelaları olacak.

İstanbul ve Ankara gibi illerden yola çıktığınıza yakıt maliyetleriniz de değişecektir. Ailecek ve arkadaş grupları ile yolculuk yapmak isteyenler için en uygun ve ekonomik seçenek araç kullanmaktır.

Sürmene ile bazı iller arası mesafeler:

İstanbul Sürmene arası kaç km, Ankara Sürmene arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Sürmene’a gelecek olanlar için Sürmene ile diğer iller arası mesafeler:

Trabzon ile Adana arası 891 km

Trabzon ile Ankara arası 795 km

Trabzon ile Antalya arası 1267 km

Trabzon ile Balıkesir arası 1262 km

Trabzon ile Bolu arası 838 km

Trabzon ile Bursa arası 1111 km

Trabzon ile Çanakkale arası 1382 km

Trabzon ile Eskişehir arası 1015 km

Trabzon ile Gaziantep arası 871 km

Trabzon ile İstanbul arası 1100 km

Trabzon ile İzmir arası 1361 km

Trabzon ile Muğla arası 1404 km

Feribotla Sürmene’ye Gidilir Mi?

Sürmene’de liman bulunmaktadır. Fakat Sürmene ilçesine deniz ile toplu ulaşım mümkün değildir. Özel ve yük gemileri bu limanlara demirleyebilmektedirler. Deniz yolculuğu yapmak isterseniz İstanbul – Samsun – Trabzon uzantılı feribot seferlerinden yararlanabilirsiniz. Trabzon’dan araçlarda 30 dakikada Sürmene’ye ulaşırsınız.

En Ekonomik Yol Hangisi? Sürmene Ulaşım Fiyatları

Sürmene ulaşım seçenekleri açısından farklı seçenekler sunduğu için herkes bütçesine uygun olanı tercih edebilir. Trabzon uçak seferleri, otobüs firmaları, araç kiralama gibi yollarla Sürmene gezisi için doğru ulaşım tercihi yapılabilir.

Vakti olanlar için Sürmene otobüs seferleri uygun olurken vakti olmayanlar ise Trabzon uçak seferleri ile kente gelebilirler. Yaz mevsiminde Sürmene’ye gitmek isteyenler ise kendi araçlarını kullanabilirler. Karadeniz sahilinin eşsiz manzaralarıyla yolculuk yapmanın tadı bir başkadır.

Trabzon otobüs fiyatları uygun görünebilir ancak uzun zaman yolda olmayı gerektirdiği için zorludur. Bu nedenle indirimli Sürmene ulaşımı için uçak bileti fırsatlarının değerlendirilmesi gerekir.

Ayrıca Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlardan da yararlanılabilir. Ulaşım dahil fiyat veren tur firmaları sayesinde havayolları ile Sürmene’ye gitmek daha kolaydır. Ayrıca rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Karadeniz turları ile Sürmene’yi gezmek mümkündür. Tur fırsatlarını kaçırmayın…

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98