Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Uçaklı Otobüslü Karadeniz Turları - Gezilecek Yerler Yapılacak Aktiviteler

Ekonomik Karadeniz Turları İle Doğanın Kalbine Bir Yolculuk

Karadeniz turları, sizi uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkarıyor… Karadeniz turu ile muhteşem doğayı keşfetmeye başladığınızda karşılaşacağınız manzaralara hayretle bakacak, doğanın tüm güzelliğini cömertçe sergilediği bu bölgeye hayran kalacaksınız. Karadeniz’de gezilip görülecek, imrenilecek o kadar çok yer var ki… Karadeniz gezilecek yerler listeniz bir hayli uzun olacak!

Üç bölüme ayrılan Karadeniz, yeşilin tüm tonlarının hakim olduğu en güzel bölgelerimizden biri. Uçaklı Karadeniz turları ise en çok Doğu Karadeniz’e yapılıyor. Karadeniz’de gezilecek yerler de doğu şehirlerindeki tarihi ve doğal mirasları kapsıyor. Doğu Karadeniz gezilecek yerler açısından sizlere bambaşka bir atmosfer sunuyor, yemyeşil doğanın içerisinde tarihi mirasları keşfetmek için Karadeniz turları sizleri bekliyor.

Kimi gezginler uçaklı Karadeniz turu kimi gezginler ise otobüslü Karadeniz turu yönünden tercih yapabilirler. Uçaklı Karadeniz turu ya da otobüslü Karadeniz turu olsun olması, Karadeniz sizlere en zengin tarihlerden ve gezi listelerinden birini sunacak!

Karadeniz’de Nerelere Gidilir? – Karadeniz Turları 

Yaylalarıyla ünlü Rize ve Artvin, Zigana geçidi, Sümela Manastırı, Uzungöl’ü ile meşhur Trabzon, uzun sahil şeridi ve tepeleriyle bilinen Ordu, Giresun, Samsun, tarihi Kastamonu, dünya çapında evleriyle ünlenmiş Safranbolu… Bunlar Otobüslü Karadeniz turları ile görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Karadeniz’de gezilecek yerler saymakla bitmiyor…

Karadeniz turu ile göreceğiniz tüm lokasyonların her biri, uçaklı Karadeniz turları sayesinde görebileceğiniz, gördüğünüzde de gerek tarihine, gerek doğasına gerekse de manzarasına hayran kalıp bol bol fotoğraf çektireceğiniz tabiat harikası yerlerdir. Doğu, Orta ve Batı Karadeniz olarak 3’e ayrılan bölgede farklı destinasyonlarda süresine göre belirli bölgelere düzenlenen turlardan yararlanabilirsiniz.

Doğu Karadeniz’den başlamak üzere, Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu ve Karabük’e doğru sahil şeridi ve iç kısımlar, gezilip görülecek birçok yeri olması nedeniyle Otobüslü Karadeniz turları kapsamında en çok tercih edilen şehirlerdir. Her birinde farklı miraslar ve keşfedilmeyi bekleyen yerler bulunmaktadır.

Karadeniz turuna çıkmadan önce bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kağıt ve kalemi elinize alın, Karadeniz gezilecek yerler listenizi birlikte oluşturalım…

Karadeniz’in Ünlü Tarihi ve Doğal Güzellikleri

Karadeniz’de gezilecek yerler saymakla bitmez. Türk ve Rum kültürü ile şekillenen geçmişe sahip bu topraklarda tam bir kültür gezisi yapacaksınız. Yaylaları, çay bahçeleri, dereleri ve geniş ormanları ile tabiat parkı görünümündeki şehirlerde keyifli zamanlar geçireceksiniz. Karadeniz turu firmalarının belirlediği gezi noktaları ile şehirlerin en meşhur yerlerini görebileceksiniz.

İşte tüm güzelliği ile Karadeniz’de gezilecek yerler:

Ayder Yaylası: Rize’ye bağlı olup muhteşem güzellikte ekolojik bir yerdir. Çevresinde otel, pansiyon ve Karadeniz kamp yerleri vardır. Yüksekliği 1350 metredir.

Hopa: Karadeniz’in en doğu noktasıdır. 25 km sonra Gürcistan’la sınırımızı oluşturan Sarp Sınır Kapısı vardır. Batum’a vizesiz kolay geçişler buradan yapılır. Doğal güzellikte limanı vardır. Karadeniz turu ile gezilecek yerler arasındadır.

Uzungöl: Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlıdır. Yerden 1000 metre yükseklikte sık ormanlarla kaplı alanda oluşmuş doğal gölüyle bilinir. Çevresinde turistler için otel ve pansiyonlar bulunur. Uçaklı Karadeniz turu lokasyonlarından biridir.

Fırtına Vadisi: Rize Çamlıhemşin’e bağlı olan bölge, Fırtına deresinin geçtiği geniş bir alanı kapsar. Otobüslü Karadeniz turu ile göreceğiniz yerlerdendir.

Sümela Manastırı: Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan tarihi mekan, yerden 1.150 metre yükseklikte günümüzden 1650 yıl önce inşa edilmiş bir Rum Ortodoks manastırı ve kilisesidir. Karadeniz turları gezi lokasyonundadır.

Zigana Geçidi: Otobüslü Karadeniz turu ile göreceğiniz yerlerden olan Zigana Geçidi Doğu Anadolu’yla Karadeniz’i bağlayan bir geçittir. 2 km rakımlı yer, zorlu yollardan oluşan, yılın yarısında karla kaplı doğal bir geçiş noktasıdır. Çevresinde çok sayıda tesis vardır.

Çoruh Nehri: Türkiye’nin hızlı debiye sahip akarsularındandır. Macera sevenler, sırf rafting yapmak için bile buraya gelmektedir. Karadeniz turları dahilinde görülmektedir.

Çamlıhemşin: Rize’ye bağlı bir ilçe olan ve Karadeniz gezilecek yerler rotasındaki Çamlıhemşin yaylaları ile meşhurdur. Fırtına Deresi burada yer almaktadır.

İkizdere: Karadeniz’de gezilecek yerler arasında İkizdere de bulunur. Çamlık Deresi ile Cimil Deresi’nin birleştiği yerde kurulan bir ilçedir. Laz köyleri, ormanlık alanlar, buzul gölleri ve dağları ile görülmeye değerdir.

Çal Mağarası: Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak da kabul edilen mağaranın içinden küçük bir dere akar ve mağaranın üzerinde tarihi bir kale bulunur. Yeraltı su kanalı olarak kullanılan Çal Mağarası 2003 yılından beri ziyaret edilebilir durumdadır. Uçaklı Karadeniz turu ile göreceğiniz doğal güzelliklerdendir.

Ünye Kalesi: Karadeniz’de gezilecek yerler Ünye Kalesi’ni de kapsar. Kale eski çağlarda yanardağ iken faaliyetini tamamlamış ve yanardağın kraterleri üzerine inşa edilmiştir. Yunan ve Roma mimarisinin örnekleri görülmektedir. Şehri tepeden görmektedir.

Ferhatlı Kalesi: Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan kale 5. yüzyılda inşa edilmiştir. Ferhat ile Şirin’in efsanesinden ismini almıştır.

Hatila Vadisi: Milli Park olarak kabul edilen yöre, dar tabanlı genç bir vadidir. Hatila deresi ve birçok yan derelerini içerir. Vadi boyunca değişik kayaç türleri görülür. Farklı bitki ve hayvan türlerini içerir. Karadeniz turları rehberinizden türler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tekkale Manastırı: Yusufeli ilçesine bağlı olan Tekkale Köyü içerisindedir ve Dörtkilise olarak da adlandırılmaktadır. 9. yüzyılda Bagratlılar tarafından inşa edildiği söylenmektedir. Günümüzde yeşilliklerle kaplanmıştır. Karadeniz gezilecek yerler listenizde olmalıdır.

Kaçkar Dağları: Doğu Karadeniz boyunca uzanmaktadır. En yüksek noktası 3932 metredir. 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Bol yağış alır ve fındık, çay, tütün yetiştirilir. Karadeniz trekking turlarının bitiş noktasıdır.

[widget-130]

Bu cennet coğrafyada gezilecek yerler elbette saydıklarımızla sınırlı değil. Karadeniz turları gezilecek yerler programına bazı tur firmaları aşağıdaki tarihi yerleri de ekliyorlar. Yaylalar, kiliseler, camiler, dereler bu eşsiz coğrafyayı daha anlamlı kılıyor.

 • Gülbahar Hatun Camii – Trabzon
 • Trabzon Kalesi
 • Trabzon Ayasofya Müzesi
 • Peristera Manastırı – Trabzon
 • Altındere Vadisi – Trabzon
 • Lapazan, Şekersu, Gölyanı, Çağrankaya Yaylası – Tabzon
 • Mençuna Şelalesi – Artvin
 • İşhan Kilisesi – Artvin
 • Atabarı Kayak Merkezi – Artvin
 • Cehennem Deresi Kanyonu – Artvin
 • Melet Nehri – Ordu
 • Fırtına Deresi – Rize
 • Zil Kale – Rize
 • Hemşin Organik Vadisi – Rize
 • İnce Burun Feneri – Sinop
 • Tatlıca Şelaleleri – Sinop ve dahası…

Yukarıdaki Karadeniz’de gezilecek yerler listemiz sayfalarca uzamaya müsait. Karadeniz şehirlerinin hangisini gezseniz 1 haftalık tatilinizde bitiremezsiniz. Önerimiz her sene tekrar tekrar Karadeniz turları ile yeni bir kenti keşfetmeniz.

Karadeniz Turu İçin En İdeal Mevsim – Ne Zaman Çıkmalı?

Karadeniz turu için her mevsim idealdir. Ancak Karadeniz en çok ilkbahar ve yaz mevsiminde ziyaret ediliyor. İlkbaharda gürül gürül akan şelaleler, yaz mevsiminde yerini yaylalarda açan çiçeklerin oluşturduğu görüntüye bırakıyor.

Dilerseniz siz de Karadeniz turları için ilkbahar ve yaz mevsimini tercih edebilirsiniz. En çok sevdiğiniz ayda Karadeniz’i ziyaret ederek sürprizlerle dolu bir tatil yapabilirsiniz. 3 – 9 gün arasında değişen Karadeniz turları ile hayalinizdeki tatile bir an önce çıkabilirsiniz.

Uçaklı Karadeniz turu seçeneğini genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilse de kış aylarında da Karadeniz gezisi yapmak için oldukça konforlu ve ideal seçeneklerden biri oluyor. Uçağa binmek istemeyenler için her mevsim ise otobüslü Karadeniz turu düzenleniyor.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98