Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidilir? – Rafting Parkurları Nerede?

Fırtına Vadisi Ulaşım Alternatifleri – Otobüs ve Araçlar

Fırtına Vadisi, Fırtına Deresi’nin Karadeniz Kıyı çizgisinden başlayıp iç kısımlara doğru birden çok kola ayrılarak Kaçkar Dağları’nın kuzey yamaçlarına kadar uzanmasıyla oluşur. Rize Ardeşen’in 2 km batısında denize dökülen Fırtına Deresi 57 km uzunluğundadır. Karadeniz bölgesinin en güzel illerinden biri olan Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diye düşünenler farklı ulaşım alternatiflerinden yararlanabilirler.

Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diye soranlara 23 km rafting parkuruna sahip olan Fırtına Deresi’ne otobüslerle ve kişisel araçlarla gidebileceklerinin mümkün olduğunu söylemek gerekir. İlkbahar ve yaz aylarında rafting tutkunlarını ağırladığı için parkur boyunca trafik yoğunluğu yaşanmaktadır.

Fırtına vadisi nasıl gidilir alternatifleri her bütçeye uygundur. Fırtına Vadisi’ne gitmek için bulunduğunuz şehirden ilk olarak Rize otobüslerine binmeniz gerekir. Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diye soruyorsanız Rize otobüslerinin ardından minibüslerle Çamlıhemşin’e ve Fırtına Vadisi’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trabzon uçak seferleri ve kendi aracınızla da bu eşsiz coğrafyaya adım atabilirsiniz. 

Yazımızın devamını inceleyerek Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir sorunuza yanıt bulabilir ve ulaşım seçeneklerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz. 

Otobüsle Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidilir?

Otobüsle Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diyenler şehirlerindeki Rize otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirler. İstanbul’dan 1158, Ankara’dan 840 km süren Rize yolculuğu sonrasında otogardan Çamlıhemşin arabalarına binebilirsiniz.

Rize otogarına geldiğinizde 30 dakika süren Ardeşen minibüsleriyle Ardeşen merkezine gidebilir, ardından Çamlıhemşin ve Fırtına Deresi minibüslerine binebilirsiniz. Rize merkezinden Fırtına Vadisi’ne gitmek yaklaşık 1 buçuk saat sürecek.

Rize otobüs seferleri ile kente geleceğim derseniz Rize Fırtına vadisi otobüs firmaları:

 • Doğu Karadeniz Seyahat
 • Golden Turizm Fırtına vadisi
 • Kuzey Yıldızı Seyahat
 • Lüks Karadeniz
 • ÖZ Doğu Karadeniz Turizm
 • Fırtına vadisi Ses Seyahat
 • Yeşil Sahil Seyahat
 • Adıyaman Ünal Turizm
 • Amasya Mertur Turizm
 • Aydoğan Turizm
 • Has Bingöl Turizm
 • Kamil Koç
 • Metro Turizm
 • Öz Elbistan Turizm
 • Özgül Bafra Turizm
 • Sinop Birlik
 • Trabzon Süzer Turizm
 • Ulusoy Turizm
 • Van Gölü Turizm
 • Artvin Ses Turizm
 • Esadaş Turizm

Fırtına Vadisi yolu Ardeşen’den başlayarak 55 km boyunca sizleri güvenle rafting parkurlarına taşımaktadır. Dere kenarından ilerleyen yolu takip ederek otelinize ve rafting bölgelerine ulaşabilirsiniz. Karayolunun geliştiği Karadeniz’de Fırtına Vadisi otobüs seferleri en mantıklı seçim olacaktır. Bu noktada Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir sorusunun pek çok yolu olduğunu bilmelisiniz. 

[widget-130]

Uçakla Fırtına Vadisi Yolculuğu – Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidilir?

Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diyenler ve uçak tercih edecekler için Rize uçak seferleri alternatif olabilir. Ancak Rize merkezinde havalimanı bulunmuyor. Rize ve Fırtına Vadisi’ne en yakın havalimanı ise Trabzon’da bulunuyor. Trabzon Havalimanı’nı kullanarak Fırtına Vadisi’ne daha kısa sürede gelebilirsiniz. 1,5 saatte İstanbul’dan Trabzon’a ulaşmış olursunuz.

Türkiye’nin en iyi havayolu firmaları Trabzon’a düzenli uçak seferleri düzenliyorlar. Ayrıca Ordu – Giresun Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı ve Sinop Havalimanı da uzak şehirlerde yaşayan tatilcilerin Fırtına Deresi’ne nasıl gidilir sorularına cevap veriyor. Yaşadığı şehirden Trabzon Havalimanı’na uçak seferi bulamayanlar diğer havalimanlarından yararlanabiliyorlar.

Fırtına vadisi uçak bileti için kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

Uçakla Trabzon’a indikten sonra Rize otobüslerine binerek 1 saatte Rize merkezinde olabilirsiniz. Sonrasında Çamlıhemşin’e giderek Fırtına Deresi minibüslerine binebilirsiniz. Dilerseniz havalimanından araç kiralayarak da yolun geri kalanını araçlarla gidebilirsiniz.

Kendi Aracımla Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidilir Diye Soranlara!

Kendi aracıyla Fırtına Vadisi’ne gitmek isteyenlerdenseniz uzun bir yolculuğun sizi beklediğini bilmelisiniz. Yola çıktığınızda D100, E80, E95 ve E70 karayollarını kullanacaksınız. Trabzon – Rize sahil yolunu kullanarak Ardeşen’e ulaştıktan sonra Çamlıhemşin – Ardeşen yolunu takiben Fırtına Deresi’ne ulaşabilirsiniz. Rize sahilinden 23 km sonra başlayan rafting parkurlarında rafting heyecanını yaşayabilirsiniz.

İstanbul Fırtına vadisi arası kaç km, Ankara Fırtına vadisi arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Fırtına Vadisi’ne gelecek olanlar için Fırtına vadisi ile diğer iller arası mesafeler:

 • Trabzon – Fırtına vadisi arası yaklaşık 154 kilometre ve 2 saat 33 dakika sürmektedir.
 • Ankara – Fırtına vadisi arası yaklaşık 896 kilometre ve 12 saat sürmektedir.
 • Samsun – Fırtına vadisi arası yaklaşık 485 kilometre ve 7 saat 24 dakika sürmektedir.
 • İstanbul – Fırtına vadisi arası yaklaşık 1225 kilometre ve 15 saat 19 dakika sürmektedir.
 • Bursa – Fırtına vadisi arası yaklaşık 1254 kilometre ve 15 saat 33 dakika sürmektedir.
 • Antalya – Fırtına vadisi arası yaklaşık 1344 kilometre ve 17 saat 26 dakika sürmektedir.
 • İzmir – Fırtına vadisi arası yaklaşık 1491 kilometre ve 18 saat 45 dakika sürmektedir.
 • Eskişehir – Fırtına vadisi arası yaklaşık 1141 kilometre ve 14 saat 33 dakika sürmektedir.

İstanbul ve Ankara’dan Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diye merak edenler 1125 km ve 15 saat sürecek bir yolculuğa çıkacaklar. Uzun yolculuklarda her duruma hazırlıklı olmak gerektiğini şimdiden hatırlatalım. Suyunuz, yemeğiniz, ilaçlarınız ve mevsim giysileriniz kolay ulaşacağınız yerlerde olsun.

İstanbul Fırtına vadisi arası yaklaşık 1125 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu yapacaksınız. Yol boyunca Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu, Gerede, Merzifon, Samsun, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene gibi Türkiye’nin muhteşem güzellikleriyle karşılaşacaksınız. İstanbul’dan çıktığınızda Samsun tabelalarını takiben ilerleyerek Trabzon ve ardından Rize’ye ulaşacaksınız. Rize merkezinden yarım saat sonra Çamlıhemşin sapağından Fırtına Deresi’ne doru çıkmaya başlayacaksınız. 23 km sonra rafting parkurlarını görebilirsiniz.

Ankara’dan Fırtına Vadisi’ne nasıl gidilir diyenler için de ilk olarak Kırıkkale yolunu takip etmelerini söyleyebiliriz. Çorum istikametinde Samsun’a ulaştıktan sonra sahil yolundan Rize tabelalarını takip ederek şehir merkezine ulaşabilirler. Ardından İstanbul’dan gelenler gibi Ardeşen – Çamlıhemşin yoluna girerek yarım saatlik yolculuk sonunda Fırtına Deresi’ne ulaşmış olurlar. Ankara Rize arası 896 kilometre olduğu için yaklaşık 12 saatlik bir yolculuğa tekabül eder.

En Ekonomik Yol Hangisi? Fırtına Vadisi’ne Nasıl Gidelim?

Fırtına Vadisi’ne gitmek isteyenler ulaşım seçenekleri arasından bütçeleri için en uygun olanı seçebilirler. Uçak seferleri, otobüs firmaları, araç kiralama alternatifler oluşturabilir. Yaz mevsiminde Fırtına Vadisi’ne gitmek isteyenler kendi araçlarını kullanabilirler. Gelişmiş karayoluna sahip olan Karadeniz’de kolaylıkla rafting parkurlarına ulaşabilirler.

Vakti olanlar ise Fırtına vadisi otobüs seferleri ile Rize şehir merkezine gelebilirler. Ancak en ekonomik yol elbette uçak seferleri. Trabzon uçuşlarından yararlanmak avantajlı olacaktır.

Ayrıca Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlara da katılmak mümkündür. Ulaşım dahil fiyat veren tur firmaları sayesinde konforlu yolculuklar yapılır. Türkiye’nin en iyi havayolu firmaları ve özel otobüslerle Fırtına Deresi’ne ulaşılır. Tur fırsatlarını incelemekte yarar var…

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98