Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Batum Gezileri Yeme İçme Hediyelik Eşya – Karadeniz Turları

Batum Turu Rotası – Görmeniz Gereken Yerler

Karadeniz turlarının uğrak noktası, deniz kıyısına kurulmuş bir liman kenti olan Batum, her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin tarihi ve doğal güzelliklerine sahip Batum’da gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler konuklara unutulmaz bir tatil yaşatmaktadır. Batum turu ise sizlerin de bu harika deneyimi yaşamanız için harika bir seçenek! 

Büyük turistik gemilerin durağı olan Batum, tarihi dokusunun yanında gökdelenleri, lüks otelleri, modern binaları ve kiliseleri ile dikkat çekmektedir. Avrupa şehirlerini aratmayan Batum gezilecek yerler rotası 1 gün ile 3 gün arasında tamamlanır. Batum turu ile Sovyet Rusya döneminden kalan sıvaları dökülmüş eski binaların arasında yürümek oldukça keyiflidir.

Siz de Karadeniz turları ya da Batum turu ile bu eşsiz kente geldiğinizde çokça gezme imkanı bulacaksınız. Meydanları, kuleleri, tabiat alanlarını, şelaleleri ve müzeleri keşfedeceksiniz. Geziniz için biraz ipucu almak isterseniz Batum gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz. Keyifli yolculuklar… 

Batum Gezi Rehberi – Batum Gezilecek Yerler 

Zengin bir kültüre sahip olan Batum, keyifli günler geçirmek için birebir. Batum turu ile harika bir rota üzerinden gezerek kendinize vakit ayırabilir ve yeni kültürleri keşfetmenin keyfini çıkarabilirsiniz. BAtum turu hem farklı kültürleri görebilmek hem de keyifli vakit geçirebilmek adına kaçmaz bir fırsat… Batum gezilecek yerler rotanızı gelin beraber oluşturalım. İlk defa geleceğiniz Batum’da nereler gezilir ve neler yapılır anlatalım, gezmediğiniz yer kalmasın. 

Batum turu ile Batum gezilecek yerler rotası:

Batum Bulvarı

Batum gezilecek yerler listesi içinde ilk sırada Batum Bulvarı yer alıyor. Batum Bulvarı, şehir merkezindeki plaja paralel uzanan 7 km uzunluğunda palmiyelerle süslü bir bulvardır. Turistlerin ilk durağı olan Batum Bulvarı’nda kafeler, çeşmeler ve heykeller yer almaktadır. Bulvar boyunca uzanan parklar tatilcilerin dinlenme yeri oluyor. Batum gezisi için ideal yerlerden olan bulvarı mutlaka görmeniz gerekiyor.

Piazza Meydanı

5,700 metrekare alanı kaplayan Piazza Meydanı (Piazza Square), Batum gezilecek yerler listemizde en önemlilerden biri. Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı’nda oteller, restoranlar ve kafeler bulunuyor. Akşamları daha da hareketlenen meydanı da görmeyi unutmayın sakın. Batum turu Piazza meydanı ile güzel!

Tiyatro Meydanı

Batum’da nereler gezilir diyenler için bir önerimiz de Tiyatro Meydanı. Altın renkli Poseidon Heykeli ve rengarenk çiçekleriyle kentin simgelerinden olan Tiyatro Meydanı’nda 1952 yılı yapımı Ilia Chavchavadze Devlet Tiyatrosu var. Eski Batum’un en güzel yapılarından olan Tiyatro Binası, Batum turları ile görülüyor.

Ters Ev

Laz yemekleri restoranı olarak hizmet veren Ters Ev de Batum gezi rehberi içerisinde yer alacak. Batum turları programında göreceğiniz Ters Ev’de Karadeniz yemeklerini tadabilirsiniz. Batum turu yaptığınız sırada Ters Ev’e uğramadan geri dönmeyin!

Avrupa Meydanı

Karadeniz’de gezilecek yerler denince akla gelen Batum’un eşsiz güzelliğine güzellik karan Batum tarihi yerler arasında yer alan Avrupa Meydanı’nın da çok beğeneceksiniz. 1 milyon Lari’ye mal olan elinde altın koyun postu ile Medea Heykeli’ne bayılacaksınız. Havuzlar ve kalabalığın coşkusu burada keyifli zamanlar geçirmenizi saylayacak.

Astronomik Saat

Batum turu ile göreceğiniz Astronomik Saat (Astronomic Clock), Medea Heykeli ile aynı yol üzerinde, Memed Abashidzade Bulvarı’nda yer almaktadır. Prag ve Venedik’teki astronomik saatlerin bir benzeri olan Batum Astronomik Saat, her saat başı çalan çan sesi ve güneş ile ayın konumlarını göstermesiyle dikkat çekiyor. Batum’da gezilecek yerler programınıza mutlaka Astronomik Saati de ekleyin.

Batum Limanı

Batum gezilecek yerler önerilerimizde batum turu sırasında mutlaka uğramanız gereken yerler arasında Batum Limanı da yer alıyor. Batum Limanı, Karadeniz ticaretinde önemli bir rol oynuyor. Liman çevresinde bulunan bazı eski ve yeni eserler görülmeye değer.

Chacha Tower

İzmir Konak Saat Kulesi’nin bir kopyası olan Chacha Tower da Batum gezisi listemizde. 25 metre yüksekliğinde, 4 çeşmeli kule Liman yakınında yer alıyor. Her gün akşam saat 7’de, 10 dakika boyunca çeşmelerinden güçlü Gürcü içkisi Chacha akıyor. Bu muhteşem an görülmeye değer!

Batum Fener Kulesi

Batum tarihi yerler arasında bulunan Fener Kulesi, Osmanlı döneminde 1863’de inşa edilmiştir. 1878 yılında Ruslar ikinci defa inşa etmişler ve bugünkü görünümünü kazandırmışlar. Batum limanında Hotel Kempinski’nin yakınında yer alan Fener Kulesi, Batum turları ile de görülebiliyor.

[widget-130]

Aşk Heykeli

Batum’da nereler gezilir diyenlere Aşk Heykeli’ni de görmelerini öneriyoruz. Batum Limanın hemen yakınında deniz kıyısında bulunan, 7 metre yüksekliğinde metalden yapılmış heykel, Ali ve Nino Heykeli olarak da biliniyor. Batum gezi rehberi ile keşfedeceğiniz Aşk Heykeli, Azeri genç Ali ve Gürcü kız Nino arasındaki aşkı anlatmaktadır. Hareket eden; bir kadın ve bir erkekten oluşan 2 metal heykel, her 10 dakikada farklı bir açı alarak iç içe geçmektedir.

Ferris Wheel

Ferris Wheel, Ali Nino olarak geçen aşk heykelinin hemen yanı başındaki büyük dönme dolaptır. Batum gezi turları ile keşfedeceğiniz dönme dolapta eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. 55 metre yüksekliğinde 250 kişi kapasiteli dönme dolap görülmeye değer yerlerden.

Alfabe Kulesi

Batum’da gezilecek yerler arasındaki Alfabe Kulesi, 2012 yılında yapılmıştır. 130 metre uzunluğundaki Alfabe Kulesi, dünyada yaşayan 12 alfabe türünden biri olan Gürcü Alfabesine ithafen yapılmıştır. DNA sarmallarına benzeyen mimarisi ile dikkate çeken Alfabe Kulesi’nde restoran bulunsa da henüz hizmete açılmamıştır.

Virgin Mary Kilisesi

Virgin Mary Kilisesi (Cathedral Church of Virgin Mary) de Batum gezilecek yerler arasındadır. Batum’un katedrali sayılan kilise 19. yüzyılda inşa edilmiştir. Neo-Gotik tarzda yapılan kiliseyi Batum turları ile görebilirsiniz. Sovyet zamanlarda arşiv ve yüksek gerilim laboratuvarı olarak kullanılmış olan katedral, bugün Batum’un en büyük ana kilisesidir.

Ermeni Apostolik Kilisesi

Batum gezisi ile göreceğiniz Ermeni Apostolik Kilisesi (Armenian Apostolic Church), 1873’te yapılmıştır. Zarar görmüş olan kilise, bağışlarla 1880’lerde Avusturyalı mimarlarca yeniden yapılmıştır. 1992 yılından itibaren yeniden kullanılan kilise Batum turları ile ziyaret edilebilir.

St Nickolas Church

Batum tarihi yerler arasında kiliselerin önemi büyük. Batum’da gezilecek yerler listemizdeki bir diğer kilise de St Nickolas Church kilisesi. Piazza Meydanının hemen yakınındaki kilise, Batum en güzel binalarından biri. Osmanlı İmparatorluğu egemenliği döneminde yapılan kilisede çan olmaması şartı koyulmuştur. Taşları Trabzon’dan getirilen kiliseyi Batum gezisi rehberinize eklemeyi unutmayın.

Orta Camii

Orta Camii, Batum’da ayakta kalan tek camidir. Batum gezilecek yerler rotanızda bulunması gereken cami 1880 yıllarında diğer 2 cami arasında yapıldığından Orta Camii olarak adlandırılmıştır. Kuran Kursu ve Müftülük binası ile bir arada hizmet veren Orta Camii, 1990’lı yıllarda yenilenmiştir.

Batum Botanik Bahçesi

Batum turları ile göreceğiniz Batum Botanik Bahçesi, Batum merkeze 9 km uzaklıkta, Karadeniz’in kıyısında Mtsvane Kontskhi bölgesinde yer alıyor. 108,7 hektarlık yayıldığı alanıyla bahçe, dünyanın en büyük botanik parkları arasında geçiyor. 5000’den fazla bitki türü barındıran bahçede Uzak Asya, Yeni Zelanda, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Himalayalar, Avustralya ve Akdeniz bitkilerini görebilirsiniz.

Makhuntseti Şelalesi

Batum’da nereler gezilir listemiz bitmiyor! Batum turu ile harika bir manzara göreceksiniz! Batum şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan doğa harikası Makhuntseti Şelalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Yemyeşil ve temiz doğası, kirlenmemiş havası ile Makhuntseti Şelalesi’nde muhteşem anlar geçireceksiniz. Batum gezi rehberiniz dolu dolu olacak.

Batum Kalesi (Gonio Kalesi)

Batum Kalesi, diğer adıyla Gonio Kalesi Batum’da gezilecek yerler arasındadır. Sarp Sınır Kapısı’nın yakınlarında bulunan ve Batum tarihi yerler içinde en önemlilerden olan Batum Kalesi, 1. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Sonraki yüzyıllarda Bizans İmparatorluğu’nun hâkimiyeti altına girmiş ve 1547 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Girişi ücretli olan Batum Kalesi’ni Batum turları ile görebilirsiniz.

Yapmadan Dönmeyin!

Batum’da gezilecek yerler ve batum turu ile yapılacaklar saymakla bitmiyor. Batum gezisi sizi çok yorsa da eğlenceli geçiyor. Batum tarihi yerler ve doğal güzellikler açısından gezinizin hakkını veriyor. Kente gelmişken;

  • Gürcü şarabını içmeden,
  • Botanik parkta keyif yapmadan,
  • Art Gallery Cafe’de piyano dinlemeden,
  • Haçapuri yemeden,
  • Rus vodkası satın almadan,
  • Sublime ve Soho’da eğlenmeden eve dönmeyin!

Batum’da nereler gezilir sorunuza cevap verebildiğimizi düşünüyoruz. Batum’da gezilecek yerler saymakla bitmediği için her gördüğünüz yerin tarihi ve doğal bir miras olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yola çıkmadan Batum gezisi listenizi yanınıza alın ve unutamayacağınız bir Batum turu için yola koyulun!

[widget-131]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98