Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Batı Karadeniz Turları Sizleri Doğanın Kalbine Çağırıyor! Batı Karadeniz Gezisi

Batı Karadeniz’in Görülmeye Değer Güzellikleri

Batı Karadeniz turu, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Amasra, Sinop gibi Karadeniz’in birbirinden güzel illerini meraklılarına gezdirir. Karadeniz’i sadece Rize ve Trabzon ile tanıyanlara Batı Karadeniz turları oldukça şaşırtıcı ve bilgilendirici organizasyonlar olur.

Batı Karadeniz’in tarihi ve doğal güzellikleri her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından keşfedilir. Eğer bu sene onlardan biri olmak isterseniz Batı Karadeniz turu gezilecek yerler listenizi hazırlamaya başlamanızı öneririz. Sizleri birbirinden güzel doğal miraslar, tarihi yerler ve güler yüzlü Karadeniz halkı bekliyor…

Batı Karadeniz’de Ziyaret Etmeniz Gereken Şehirler

Batı Karadeniz turunda gezilecek yerler listenizi hazırlarken hangi kentleri görmeniz gerektiğini düşünüyorsanız cevabı sayfamızda bulabilirsiniz. Düzce’den başlayıp Sinop’a kadar uzanacak olan Batı Karadeniz turu için keyifli bir gezi rotası hazırladık. Batı Karadeniz gezi rehberi için sayfamızı okuyun ve tur planınızı yapın. Böylece Karadeniz’i her ayrıntısıyla tanıyın.

Batı Karadeniz turları ile Karadeniz’de görmeniz gereken yerler:

Safranbolu

Safranbolu’da gezilecek yerler kentin en yüksek noktasında yer alan Hıdırlık Tepesi’nden başlıyor. Şehirdeki tarihi evleri yan yana ve panoramik bir görüntüyle izleyebilirsiniz. Batı Karadeniz turları dahilinde rehberleriniz size Kent Tarihi Müzesi, Hükümet Konağı, konağın içindeki saat kulesi, Cinci Han, Mencilis Mağarası, İncekaya Su Kemeri, Arasta Çarşısı ve Cam Balkon Seyir Terası’nı gezdirecekler.

Bunlar dışında Batı Karadeniz gezisi için önerimiz Yörük Köyü’nü de gezmenizdir. Burada Türkmen ve Türk kültürlerini bizzat inceleyebilirsiniz.

Amasra

Batı Karadeniz turunda gezilecek yerler arasında Amasra da yer alıyor. Denizin kıyısındaki kafeleri ve huzur veren havasıyla sahil şeridinde yürümenin bile bir başka olduğu kentte tarihi ve doğal güzellikleri yakından göreceksiniz.

Amasra’da küçük ve büyük liman bölgelerini gezebilir, bu bölgedeki kafelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Amasra Kalesi’ne çıkabilir ve burada fotoğraf çekebilirsiniz. Tekne turları da yapabilirsiniz. Kuşkayası Yol Anıtı, Bakacak Tepesi, Kemere Köprüsü’nü de gezebilirsiniz.

Kastamonu

Batı Karadeniz turu ile Kastamonu da gezi rotanıza dahil edilebilir. Ilgaz Dağı, Nasrullah Camisi, Nasrullah Şadırvanı, Münire Medresesi El Sanatları Merkezi, Karaçomak Deresi, Nasrullah Köprüsü, Liva Paşa Etnografya Müzesi, Kastamonu El Sanatları Teşhir Merkezi, Ev Kaya Mezarı(Kral Mezarları) Kastamonu kalesi göreceğiniz yerlerden.

Kastamonu gezilecek yerler arasında ayrıca Tarihi Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı, Kasaba Koyu Mahmutbey Camisi, Kastamonu Saat Kulesi de yer almaktadır. Dilerseniz Batı Karadeniz gezi listenizi bu rotalara da kaydırabilirsiniz.

[widget-130]

Düzce

Batı Karadeniz turu gezilecek yerler listeniz baya uzun olacağa benziyor. Batı Karadeniz turları sırasında mutlaka uğramanız gereken Düzce’de Efteni Gölü’nden başlayarak muhteşem bir coğrafyaya tanıklık edeceksiniz. Düzce’nin sizi şaşırtacak Sakarya ve Filyos çayları, Elmacık Dağları, doğusunda Bolu Dağları, kuzeyinde Akçakoca Dağları’nı göreceksiniz.

Cumayanı piknik ve mesire alanı, Göktepe Köyü, tarihi Evliya camisi ve Evliya Ahmet Dede Türbesi gezeceğiniz yerlerden olacak. Özellikle fotoğraf çekmek istiyorsanız doğa yürüyüşü parkurları sizi bekliyor olacak. Çınaraltı Plajı, Ayazlı ve Limancık plajları, Karaburun Plajı yüzmek isteyenleri ağırlayacak.

Sinop

Kurucaşile’den başlayıp Gideros Koyu’na ulaşacağınız, mis gibi deniz havası ile sizi karşılayacak olan Sinop’ta gezilecek yerler arasında Rıfat Ilgaz’ın Evi, İnebolu, Ruslara karşı savunma amacı ile yapılmış Paşa Tabyaları, 2000 metre uzunluğundaki Sinop Kalesi yer alır.

Batı Karadeniz turu için tek başına yeterli bir sebep olan Sinop Ceza Evi de görmeniz gereken yerler arasındadır. Yaklaşık 100 yıl hapishane olarak kullanıldıktan sonra 1997 yılında boşaltılarak ziyarete açılan Sinop Cezaevi, dünyanın en kötü koşullarına sahip cezaevlerinden biridir. Karadeniz’in kıyısındaki bu mekân Karadeniz gezi rehberi içinde yer almalıdır.

Bolu

Bolu’da gezilecek yerler denince aklımıza ilk olarak Abant Gölü geliyor. Batı Karadeniz turları ile gezeceğiniz aslında çok yer var. Seben Kaya Evleri, Yıldırım Beyazıt Camii, Süleyman Paşa Camii, Saraçhane Camii, Akşemseddin Türbesi, Orta Hamam, Yıldırım Beyazıt Hamamı bunlardan sadece birkaçı. Yani aslında Batı Karadeniz turları için Bolu oldukça zengin miraslara sahip bir seçenek!

Zonguldak

Batı Karadeniz turu ile ziyaret edeceğiniz Çayır Köyü Su Mağarası içindeki sarkıt ve dikitlerin yapısı nedeniyle kendi kategorisinde dünyanın önemli mağaralarından biri. Zonguldak gezilecek yerler arasında ayrıca Gökgöl Mağarası, 19. yüzyıla mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan Halil Paşa Konağı, Cumayanı Mağarası, Romalılar tarafından inşa edildiği tahmin edilen Filyos Kalesi, Tieion Antik Kenti, Cehennemağzı Mağaraları yer alıyor. Turunuzun rotasına dahil ise bu mekanları da ziyaret edebilirsiniz.

Batı Karadeniz gezisi için kendi rotanızı da oluşturabilir ve sahil şeridinden yaylalara kadar yol alabilirsiniz. Batı Karadeniz tatil yerleri tüm güzellikleri ile sizleri karşılayacaktır.

Batı Karadeniz turu fiyatları, baştan başa tüm bölgeyi karşılayan Karadeniz turu fiyatları ile kıyaslandığında daha ekonomiktir. Hemen yerinizi ayırtarak kültür turunuzu yapabilir, unutulmaz anılar edinebilirsiniz.

Batı Karadeniz Gezi Rehberi 

Batı Karadeniz, tıpkı Karadeniz’in doğusu gibi görülmesi gereken değerler ile dolu bir bölgedir. Gerek tarihi gerek yerleşim yerlerinin sizlere sundukları ile denemeniz gereken tatları, unutulmaz anılar yaşayacağınız mekanları Batı Karadeniz gezi turları ile keşfedebilir ve kendinize bambaşka bir kapı aralayabilirsiniz. 

Batı Karadeniz turu ile gezmeyi çok sevecek ve her seferinde Karadeniz’in farklı bir yönünü keşfedeceksiniz! Batı Karadeniz gezisi yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat olarak Batı Karadeniz turları sizleri harika bir serüvene götürecek!

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98