Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Artvin’e Nasıl Gidilir? – Artvin Araçla Ulaşım Otobüs Uçak Seferleri

Artvin Otobüs ve Uçak Seferleri ve Fiyatları - Arvin Ulaşım

Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Artvin’e nasıl gidilir diye merak edenler için karadan ve havadan farklı ulaşım alternatifleri bulunuyor. Karadeniz’in tipik özelliklerini taşıyan Artvin’e gitmek için karayolu en avantajlı seçenek olsa da otobüs seferlerinin yanında uçak ve kiralık araç imkanları da değerlendirilebiliyor. Artvin’e farklı şehirlerden gelecek olanlar gelişmiş otoyol ağını kullanabiliyor. Yaylaların yeşermesi ve festivallerin başlamasıyla Artvin’e gidenlerin sayısı artıyor. Yollar Karadeniz tatilcileri ile doluyor.

Artvin’e gitmek için yaşadığınız şehirden otobüslere binebilir, Artvin uçak seferlerinden yararlanabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Demiryolu seçeneği bulunmayan Artvin’e giderken trene binmek isterseniz en yakın istasyon olan Samsun’dan ya da Erzurum’dan yararlanabilirsiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda otoyollardan ve sahilden muhteşem manzaralar eşliğinde kente gelirsiniz. Yola çıktığınız kente göre değişen ulaşım sürelerine göre tatil planınızı yapabilirsiniz. Artvin otobüs seferleri ile uzun araba sürüşlerinden kurtulabilirsiniz. Artvin nasıl gidilir sorunuza alternatif olacak ulaşım araçlarını bütçenize göre seçebilirsiniz. Sayfamızdaki ulaşım alternatiflerini inceleyerek size en uygun yolu tercih edebilirsiniz.

Otobüsle Artvin’e Nasıl Gidilir? – Ekonomik Artvin Otobüs Seferleri

Otobüsle Artvin’e nasıl gidilir diyorsanız şehrinizdeki Artvin otobüs firmaları seferlerinden yararlanabilirsiniz. İstanbul’dan 20, Ankara’dan 16 saat gibi uzun otobüs yolculukları sizi bekliyor olacak.

Artvin otobüs seferleri ile kente ulaşım süresi otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Samsun’dan Karadeniz sahil yolu ile Hopa’ya kadar, Hopa’dan içeriye doğru Borçka ve Artvin’e ulaşmak mümkündür.

Artvin otobüs seferleri ile kente gelmek isteyenler için Artvin otobüs firmaları:

 • Artvin Ses Seyahat
 • Doğu Karadeniz Ekspres
 • Lüks Artvin Seyahat
 • Yeşil Artvin Ekspres
 • Lüks Karadeniz Artvin
 • Kamil Koç
 • Metro Turizm
 • Ulusoy Turizm
 • Mavi Karadeniz Turizm
 • Cesur Bingöl
 • Palandöken

Artvin otobüs seferleri sayesinde kent merkezine 20 dakika uzaklıkta olan Artvin Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Karayollarının gelişmiş olduğu Karadeniz bölgesinde güvenle yolculuk edersiniz. Artvin otobüs fiyatları uygun olduğu için tatilinizi ekonomik hale getirebilirsiniz.

Uçakla Artvin Yolculuğu – Artvin Uçak Seferleri ve Saatleri

Otobüsle 10 saatten fazla süren Artvin yolculuğu uçakla 2 saate iniyor. Artvin uçak seferleri sayesinde araba ya da otobüs yolculuğu yapmak istemeyenler kısa sürede kente ulaşıyor. Siz de kısa sürede Artvin’de olmak isterseniz Artvin havayolu firmalarından yararlanabilirsiniz.

Artvin merkeze en yakın Batum-Hopa havaalanıdır. İstanbul’dan Batum’a uçak seferleri sayesinde daha hızlı yolculuk yapabilirsiniz. Batum’dan Hopa servislerine binebilirsiniz. Ayrıca Trabzon havaalanını da kullanabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden uçak seferi düzenlenen havalimanına ulaştığınızda da araç kiralayarak ya da otobüs seferleri ile Artvin’e gelebilirsiniz.

Aynı zamanda Artvin uçak bileti için Erzurum Havalimanı’ndan da yararlanırsınız. Artvin’e 203 km uzaklıkta yer alan Erzurum Havalimanı’ndan yine otobüs seferleri ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Artvin’e nasıl gidilir sorunuza 2 saatte kent merkezinde olarak yanıt almış olursunuz. Yaşadığı şehirden Artvin uçak seferi bulamayanlar ise diğer şehirlerin havalimanlarından yararlanabilirler.

Artvin uçak bileti için kontrol edebileceğiniz havayolu firmaları:

THY (Türk Hava Yolları)

Web: www.thy.com.tr

Tatil Home

Web: www.tatilhome.com.tr

Anadolu Jet

Web: www.anadolujet.com

Pegasus

Web: www.flypgs.com

SunExpress

Web: www.sunexpress.com

İstanbul’dan 2 ve Ankara’dan 1,5 saatte Artvin’e gelebilirsiniz. Artvin uçak seferleri ekonomik dönemleri yakaladığınızda kaçırılmaması gereken bir tatil avantajı olacak. Karadeniz’in bu eşsiz şehrini tanımak için vakit kaybetmemiş olacaksınız.

[widget-130]

Kendi Aracınızla Artvin’e Nasıl Gidersiniz? - Artvin Ulaşım

Kendi aracıyla Artvin’e gitmek isteyenleri yola çıkılan şehre göre 4 ile 20 saat arasında yolculuklar bekliyor. Yola çıktığınızda D100, E80, E88, E95, D010 ve E70 karayollarını kullanabilirsiniz. Sahilden gitmeyi tercih ederseniz Orta ve Doğu Karadeniz’in birbirinden güzel illerini görebilirsiniz. Bu illerde mola vererek yemek yiyebilir, Karadeniz’i keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kendi aracınızla Artvin’e giderken uzun yolculukların sizi beklediğinin bilincinde olun. Aracınızın bakımını yaptırın ve lastiklerinizi kontrol ettirin. Yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yola hazırlanın, ilaçlarınızı ve mevsimlik giysilerinizi unutmayın.

İstanbul ve Ankara’dan Artvin’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Artvin’e nasıl gidilir diye merak edenler yaklaşık 1300 km’lik ve yaklaşık 16 saat sürecek bir yolculuğu göze almalılar. Otobüsle Artvin 20 saat sürerken kişisel araçla 4 saat karda olduğunuzu unutmayın. İstanbul Avrupa Yakası’ndan yola çıkanlar için bu durum trafiğe bağlı olarak değişebilir, yola çıkmadan önce trafik durumuna bakmakta fayda var.

İstanbul Artvin arası 1300 km olduğu için uzun bir araba yolculuğu sizleri bekliyor. Yol boyunca Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu, Gerede, Ilgaz, Tosya, Osmancık, Merzifon, Samsun, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize gibi Türkiye’nin en güzel illeri ve ilçelerini görebileceksiniz. Kuzeyin en uzak noktalarından biri olan Artvin’e giderken aracınız dizelse 71 lt, benzinliyse 104 lt yakıt harcayacaksınız.

Ankara’dan Artvin’e nasıl gidilir diyenler de karayolundan Kırıkkale tabelalarını takiben yolculuklarına başlayabilirler. Ankara Artvin arası 1050 km ve 12 saat sürecek. Yozgat, Sivas, Erzincan, Erzurum illerini geride bırakarak Artvin’e ulaşmış olacaksınız. Ankara Artvin arası E88 ve E80 karayollarını kullanacaksınız. Ailecek ve arkadaş gruplarınızla yolculuk yaptığınızda daha çok keyif alacaksınız.

İstanbul Artvin arası kaç km, Ankara Artvin arası kaç saat sürer diye merak edenler için faydalı bir bilgi verelim. Aracıyla Artvin’e gelecek olanlar için Artvin ile diğer iller arası mesafeler:

 • Artvin ile Adana arası 1031 km ve 14 saat, 44 dakikadır.
 • Artvin ile Ankara arası 1050 km ve 8 saat, 9 dakikadır.
 • Artvin ile Antalya arası 1096 km ve 12 saat, 15 dakikadır.
 • Artvin ile Balıkesir arası 1466 km ve 20 saat, 55 dakikadır.
 • Artvin ile Bolu arası 1042 km ve 14 saat, 50 dakikadır.
 • Artvin ile Bursa arası 1315 km ve 18 saat, 50 dakikadır.
 • Artvin ile Çanakkale arası 1586 km ve 22 saat, 40 dakikadır.
 • Artvin ile Erzurum arası 235 km ve 3 saat, 20 dakikadır.
 • Artvin ile Eskişehir arası 1219 km ve 17 saat, 25 dakikadır.
 • Artvin ile Gaziantep arası 872 km ve 12 saat, 27 dakikadır.
 • Artvin ile İstanbul arası 1304 km ve 18 saat, 40 dakikadır.
 • Artvin ile İzmir arası 1565 km ve 22 saat, 20 dakikadır.
 • Artvin ile Muğla arası 1068 km ve 22 saat, 50 dakikadır.

Artvin’e nasıl gidilir sorusunun bir diğer cevaplarından biri de kendi arabanızla yolculuk yapabilmenizdir. Ancak bu durumda Artvin’e ulaşım sırasında dinlenme sürelerine dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 

Denizyolu İle Artvin’e Nasıl Gidilir?

Artvin’e denizyolu ile gitmek isterseniz İstanbul – Samsun – Trabzon uzantılı feribot seferlerinden yararlanabilirsiniz. Trabzon’a geldikten sonra araç kiralayarak ya da otobüslerle Artvin’e gidebilirsiniz. Dilerseniz Samsun limanından dilerseniz Trabzon limanından Karadeniz turunuza başlayabilirsiniz.

Demiryolu İle Artvin’e Nasıl Gidilir?

Artvin tren seferleri için alternatif sunmazken en yakın demiryolu Erzurum’dadır. Şehrinizde Erzurum’a tren seferleri düzenleniyorsa Artvin’e ulaşmak için bu yolu deneyebilirsiniz.

En Ekonomik Yol Hangisi? Artvin’e Ulaşım Rahatlığı

Artvin’e nasıl gidilir diyenler için farklı ulaşım seçeneklerini vermiş olduk. Artvin uçak seferleri, otobüs firmaları, araç kiralama gibi yollarla Artvin tatili için bütçenize uygun rotayı oluşturabilirsiniz.

Vakti olanlar için Artvin otobüs seferleri uygun olurken vakti olmayanlar ise Artvin uçak seferleri ile kente gelebilirler. Ancak en ekonomik yol elbette uçak seferleri olacaktır. Uzun yolculuklarda araç yakıtı için fazla masraf yapmak gerekebilir. Ancak maddi açıdan herhangi bir sınır koymayanlar araçla Artvin’e giderek yol boyu Karadeniz’in diğer şehirlerini de keşfedebilirler.

Artvin’e gelmek isteyenler ayrıca Karadeniz tur firmalarından da faydalanabilirler. Ulaşım dahil fiyat veren tur firmaları sayesinde THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile Artvin’e ulaşım sağlanır. Ayrıca rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Karadeniz turları ile Artvin’i gezmek daha keyiflidir. Karadeniz turları ulaşım fırsatlarını kaçırmayın!

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98