Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Karadeniz Turu Mu, GAP Turu Mu? En Uygun Tur Programı

Masalsı Kentler, Doğal Güzellikler ve Birbirinden Farklı Kültürler

Yeşilin ve kahverenginin vatanı bu iki bölge, atmosferi ile insanları büyülüyor… Karadeniz yaylaları, kaleleri, limanları, köyleri, kemençeleri, hamsileri ile farklı bir cennet. Güneydoğu ise taş evleri, nehirleri, sıra geceleri, baklavaları, mistik havası ile gizemli bir yer. Karadeniz turu mu GAP turu mu diye ikilemde kalmanız gayet normal. Her biri birbirinden güzel Karadeniz turu ile GAP turu arasında seçim yapmak çok zor.

Karadeniz turu mu GAP turu mu sizi mutlu eder bilmiyoruz. Ancak, bu iki bölgenin karşılaştırmasını yapmak, kendine bir tur programı seçmek isteyenler için oldukça zor. Önemli olan olanın ihtiyacınız duyduğunuz turu belirlemenin görmek istediğiniz yerlere, tatmak istediğiniz lezzetlere, almak istediğiniz hediyelere, çekmek istediğiniz manzaralara göre şekillenmesi gerektiğini bilmeniz. 

Karadeniz turu mu GAP turu mu diye düşünürken size yardımcı olacak önerilerimize kulak verebilirsiniz. Keyifli Karadeniz turu programı veya GAP turu programı sizi bekliyor…

Cennet Gibi İki Yöre! Karadeniz Mi GAP Mı?

Güneydoğu’nun tam anlamıyla kültür ve tarih merkezi, Karadeniz’in ise doğal bir cennet olduğunu bilmeyen yok. Eğer siz tarihinizi yakından tanımak istiyorsanız Doğu’ya adım atmanız gerekecek. Ancak rengârenk çiçekler, çılgın nehirler sizi daha çok cezbediyorsa Karadeniz’in yolunu tutacaksınız. 

Karadeniz turu mu GAP turu mu karar veremeyenlere bir de biz şöyle yardımcı olalım…

  • Taş evler, kiliseler, camiler, eski yerleşim yerleri ilginizi çekiyorsa GAP; yaylalarda horon tepmek, çay toplamak, serenderleri gözlemlemek istiyorsanız Karadeniz tur firmalarının kapısını çalmalısınız.
  • Nehirlerde tur atacağım, ATV safari yapacağım, balona bineceğim diyorsanız GAP; çılgın sularda yüzeceğim, balık tutacağım, kamp kuracağım diyorsanız Karadeniz diyoruz.
  • Etli yemekler, çeşitli baharatlar, baklavalar, künefeler tadacağım diyorsanız GAP; hamsinin her çeşidini yiyeceğim, yeşil otları tadacağım, irmik ve mısır unu tatlıları vb. Karadeniz yemekleri tadacağım diyorsanız Karadeniz’e gelmelisiniz.
  • GAP turunu seçerseniz Nemrut Dağı, Harran Ovası, Hasankeyf, Balıklı Göl, Halfeti Gölü, Mardin Evleri, Midyat, Saint Pierre Kilisesi’ni, Karadeniz turunu seçerseniz Ayder Yaylası’nı, Borçka’yı, Fırtına Deresi’ni, Palovit Şelalesi’ni, Sümela Manastırı’nı göreceksiniz.
  • GAP turu ile antepfıstığı, isot, mırra, nar pekmezi, pekmez, bakır eşyalar, summak, bıtım, Süryani şarabı, Hatay kekiği, dokuma halılar; Karadeniz turu ile çay, Rize bezi, anzer balı, Hemşin çorabı, fındık, mısır ekmeği, kilim, ağaç oymalar, keten bezi alacaksınız.

Karadeniz turu mu GAP turu mu diye düşünenler ayrıca sevdikleri mevsime göre tercihlerini yapabilirler. Yağmurlu havalar ve çimen kokuları beni cezbeder diyenler Karadeniz’in, güneşli havalardan vazgeçemeyenler Güneydoğu’nun yolunu tutmalılar. Ayrıca zaman sorunu olmayan GAP’tan daha büyük olan Karadeniz’i tercih edebilir.

İki bölgenin de artıları yukarıdaki gibi. Merak ettiğiniz yerlere, yapılara, yemeklere, eşyalara göre seçiminizi yapmak size kalmış. Ancak halen Karadeniz mi GAP mı diyorsanız tur fiyatları da seçim yaparken işinizi kolaylaştırabilir.

Hangisi Daha Ekonomik? Karadeniz Mi GAP Mı?

Karadeniz turu ve GAP turu firmaları bütün organizasyonlarına yol, yemek, uçak ve otobüs biletlerini dahil ediyor. Otobüs ve uçak ikramları ile otellerdeki yemekler de ücretsiz olacak şekilde plan yapılıyor. Aslında sizlerin Karadeniz ya da GAP turu için ödeyeceğiniz fiyat, tur programınızın neleri kapsadığına göre de değişiyor.

GAP turları günübirlik ya da hafta sonu olarak yapılamıyor. En az 4 en fazla 10 gün olarak düzenleniyor. GAP turu fiyatları ise 600 TL ile 1000 TL arasında değişiyor.

Karadeniz turları günü birlik 300 – 400 TL’den başlayabiliyor. Ancak günübirlik Karadeniz turu genellikle tek bir şehre yapılıyor. Trabzon, Rize, Ordu, Artvin ve Batum için düzenlenen turlar daha uzun sürüyor. En az 3 en fazla 8 gün olarak düzenlenen Karadeniz tur fiyatları ise 1000 ile 2400 TL arasında değişiyor. Batum dahil turlar daha pahalı olurken Batum’u kapsamayan Karadeniz tur fiyatları ekonomik oluyor.

Bütün Karadeniz ve GAP turları, otel konaklamalı, uçak bileti ve yolculuk ikramları dahil düzenleniyor.  Şehirlerin en iyi otellerinde konaklama imkânı sunan tur firmaları ayrıca gidilen yere özel etkinlikler de düzenlemeyi ihmal etmiyorlar. Tekne turu, rafting, sıra gecesi, kano, tırmanış bunlardan bazıları. Zevkinize göre tercihinizi yapabilirsiniz.

[widget-130]

Yaz – Kış Gezi Rotası – Hangi Mevsim Neresi?

Karadeniz turu mu GAP turu mu diye tercih yaparken mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Bölgelerin iklimlerine göre seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz. Eylül ve Ekim ayları GAP turları için, İlkbahar ve Yaz aylarının başları da Karadeniz turu için ideal.

Sömestr tatillerinizi değerlendirmek için Güneydoğu’ya, yaz tatilleriniz içinse Kuzey’e doğru yol alabilirsiniz. Dileyenler sömestrda Karadeniz’de bulunan dağlara da yolculuk edebilirler. Yaz aylarında ise serin Karadeniz yerine kavrulan Güneydoğu şehirlerinde kültür turu yapabilirler.

Karadeniz turu mu GAP turu mu kararsızlığınızı önerilerimizle sonuca ulaştırabilirsiniz. Beğenilerinize ve beklentilerinize göre şekillendireceğiniz geziniz için en uygun programı seçebilirsiniz. Konaklamalı ve uçaklı turlarla en az 1 haftalık bir tatil yaparak yöreyi yakından tanıyabilirsiniz. Karadeniz mi GAP mı diye düşünmeye artık son verebilirsiniz. Tur fırsatlarını yakından takip ederek doyasıya eğleneceğiniz gezi programınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Haydi turlara!

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98