Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Karadeniz Turu Nereler Gezilir? Doğu ve Batı Karadeniz’de Nereye Gidilir?

Karadeniz Turu Yapanların Mutlaka Görmesi Gereken Yerler

Karadeniz, Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile büyüleyici bir bölgedir. Karadeniz turu, mis gibi yaylaları, serin sahil şeridi, tarihi mekanları ve lezzetli yemekleri keşfetmek için muhteşem bir seçenektir. 

Eğer Karadeniz turuna çıkmadan önce Karadeniz turu nereler gezilir, Doğu Karadeniz’de nereye gidilir, Batı Karadeniz’de nereye gidilir diye araştırmaya başladıysanız işte size detaylı bir rehber…

 

Karadeniz Turunda Gezilecek Yerler

Doğu ve batı Karadeniz'in zenginliklerini bir araya getiren bu tur, gezginlere unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. İşte tarihi ve doğal güzellikleriyle, enfes lezzetleriyle ve samimi insanları ile Karadeniz turu nerelere gitmeli sorusunun yanıtları…

Doğu Karadeniz’de Nereye Gidilir?

Trabzon, Tarihi Ayasofya Müzesi, Karadeniz'in en meşhur manastırlarından biri olan Sümela Manastırı ve denize sıfır konumda yer alan Trabzon Kalesi gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca, Vakfıkebir Ekmeği ve hamsi tava gibi lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Bunun dışında ise Karadeniz’de gezilecek yerlerden bir diğeri de Rize. Bildiğiniz gibi kent, çay bahçeleriyle ünlüdür. Rize Çay Fabrikası ve Rize Botanik Bahçesi ziyaret edilebilir. Ayrıca, Fırtına Vadisi'nde doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Karadeniz turu nerelere gitmeli diye merak eden okurlarımız için Karagöl, Şavşat, Barhal Yaylası ve Borçka Karagöl gibi muhteşem doğal güzelliklere sahip Artvin, fotoğrafçıların ve doğa severlerin vazgeçilmezidir.

[widget-130]

Batı Karadeniz’de Nereye Gidilir?

Karadeniz turu nereler gezilir diyenler, merak etmeyin, Karadeniz’de keşfedilecek pek çok noktanız daha var… Türkiye'nin ilk kömür havzası olan Zonguldak, maden müzesi ve kömür madenleriyle tanınır. Sahildeki plajları ve kanyonları da ziyaret edilebilir.

Bartın Kalesi ve Amasra'daki tarihi evler, bölgenin tarihî ve doğal güzelliklerindendir. Amasra Kalesi ve limanı fotoğraf severler için harika kareler sunar. Bunun dışında ise Kastamonu’nun Taşköprü ve İnebolu gibi tarihi mekanların yanı sıra Ilgaz Dağları ve Ilgaz Yaylası, doğa tutkunlarını cezbeder.

Karadeniz Turu Nereler Gezilir?

Karadeniz'in doğu ve batı kısımları, Türkiye'nin doğal ve tarihi zenginliklerini keşfetmek isteyen gezginler için harika bir seyahat rotası sunmaktadır. Karadeniz'in her iki bölgesini gezmek isteyenler, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve zengin kültürel mirası bir arada deneyimleyebilirler. Doğu Karadeniz, yeşilin her tonunu barındıran yaylaları ve hamsi tava gibi lezzetleriyle meşhurdur. Batı Karadeniz ise tarihi dokusu ve kömür madenleriyle farklı bir atmosfer sunar. Karadeniz turunun hem doğu hem de batı kısımlarını gezen gezginler, Türkiye'nin kuzeydoğusunun gizemli ve büyülü dünyasını keşfetme şansını yakalarlar.

Yoksa Siz Hala Karadeniz Turu Planlamadınız mı?

Karadeniz turu, Türkiye'nin en güzel ve etkileyici bölgelerinden biridir. Doğu ve batı Karadeniz'de gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Trabzon, Rize, Artvin gibi doğu kısmında tarihi ve doğal güzelliklerle dolu şehirleri ziyaret edebilir, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu gibi batı kısmında da tarihi mekanları ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. 

Hiç şüphesiz Karadeniz turu, unutulmaz bir deneyim sunacaktır. Doğu ve batı Karadeniz'in zenginliklerini birleştiren bu tur, Türkiye'nin muhteşem coğrafyasını keşfetmek isteyen gezginler için eşsiz bir fırsattır.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 905 33 74
Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (533) 742 33 98