Karadeniz Turları Tatil Home Yeşilin Başkentine Keyifli Bir Yolculuk!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Karadeniz Jeep Safari Turları – Parkurlar ve Fiyatlar

Doğu’dan Batı’ya Karadeniz Safari Turu

Karadeniz aktiviteleri arasında macera severleri kendine çeken bir diğer etkinlik de Jeep Safari’dir. Her sene düzenlenen safari yarışları Karadeniz tatilcilerine izlemesi eğlenceli bir aktivite sunar. Usta yarışçılar belirlenen parkurlarda kıyasıya yarışırlar.

Karadeniz turları ile bölgeye gelenler Ordu’da ve Trabzon’da düzenlenen Jeep Safari yarışlarını izleme fırsatı bulurlar. Temmuz ayında gerçekleşen safari yarışları 3 ayak olarak düzenlenir ve dereceye girenlere hediyeler verilir. Ardından da horonlar oynanır ve eğlenceler düzenlenir.

4×4 jeep safari turları özel firmalar tarafından da düzenlenmektedir. Trabzon çıkışlı Doğu Karadeniz yaylaları Azerbaycan Gürcistan dahil 15 günlük safari turları dahi düzenlenmektedir.

Trabzon’dan başlayıp Doğu Karadeniz, Azerbaycan, Gürcistan’ın otobüs ile gidilemeyen yerlerine yaylalarına ulaşıp dağ ve orman yollarında gezme şansına kavuşturan Karadeniz jeep safari turları, Karadeniz’i yakından tanımak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören Jeep Safari Turları, fotoğraf çekimlerine ve flora gözlemlerine de olanak tanımaktadır.

Türkiye’nin ve Dünya’nın 4 bir yanından uçakla ve otobüsle Trabzon’a ulaşan katılımcılar 15 günlük safari boyunca zorlu doğa koşullarının yanı sıra, 2000-3000 metreyi bulan dağlarda ve yaylalarda jeep kullanmanın heyecanını yaşamaktadır.

Safari Off Road Turları Nasıl Olur?

Karadeniz Jeep safari turları ister aileniz ile isterseniz arkadaşlarınız ile Karadeniz turu yapıyor olun, safari heyecanının sizlere hissettirdikleri ile çok eğlenecek ve keyif alacaksınız! Karadeniz safari turları ile doğanın içerisine karışmak ve ekstrem bir heyecanı deneyimlemek sizlere çok iyi gelecek! 

Şehir içinden uzaklaşmak ve temiz hava eşliğinde harika bir gezintiye çıkmak tüm sorunlarınızı geride bırakmanızı sağlayacak! Safari Offroad turları ile doğanın kalbine bir yolculuk gerçekleştirirken kendinizi çok daha enerjik hissedeceksiniz!

Örnek bir Karadeniz jeep safari turları off road programı:

  • Otelden Çıkış
  • Çamlıhemşin Şen Yuva Tarihi Kemer Köprüye Varış ve Bilgilendirme
  • Jeep Safari Başlangıç
  • İlk Mola Panoramik Seyir
  • Pazar Hemşin Öğle Yemeği Molası
  • Gito Yaylasına Varış
  • Zil Kale Köyüne Varış Çay Molası
  • Zibari Mevki Yolu Girişine Varış
  • Akkaya Köyü Üzerinden Cuburdi dağı eteğine varış
  • Otele Giriş

Otel konaklamalı olarak yapılan Karadeniz jeep safari turları programı, safarinin yapılacağı parkura, hava şartlarına, tur zamanına göre değişmektedir. Jeep safari turu rehberler eşliğinde yapılır.

[widget-130]

Karadeniz Mahalli Offroad Kupası

Karadeniz Jeep Safari Turları, özel firmaların yanında belediyeler tarafından da düzenleniyor. Karadeniz Mahalli Offroad Kupası Vezirköprü Kunduz Ormanlarında Temmuz ayında gerçekleşiyor. Her sene program yenilense de genel olarak belirli noktalarda yapılıyor.

Her sene düzenlenen Karadeniz Jeep safari turları ile keyifli aktiviteler birlikte yapılmakta ve oldukça eğlenceli görüntüler ortaya çıkmaktadır. Karadeniz Jeep Safari Turu ile yayla ve ormanlarda safari yapılmaktadır. Vezirköprü İlçe Merkezinde yer alan Vezirköprü Belediyesi Çamlık Parkı’nda start alan Karadeniz Jeep Safari Turu, seneler geçtikçe çok daha popüler hale gelmiştir ve Kunduz ormanlarında devam eder. 

Her biri ünlü jeep yarış arabaları ile yapılan Karadeniz Mahalli Offroad Kupası yarışları, Vezirköprü Kunduz Ormanları’nın eşsiz doğasında Karadeniz ziyaretçilerine unutamayacakları anlar yaşatmıştır. Yarışlar sonrası düzenlenen eğlenceler de görülmeye değerdir. Kurulan sofralarda Karadeniz yemekleri yenir ve şarkılar söylenir.

Uzungöl Jeep Safari Turları

Karadeniz’de her mevsim jeep safari turları yapılır. Uzungöl de Karadeniz safari yarışları ve Jeep safari turlarının adreslerinden biridir. Uzungöl’ ün muhteşem tabiatı jeep safari turları sırasında çevreyi tanımaya da olanak verir. Mola verilen yerlerde bölgenin canlı ve bitki familyası yakından tanınır, mangal partileri ve kamplar yapılır.

Ataköy – Sultanmurat – Durnalı Yaylası – Karester Yaylası güzergahında düzenlenen jeep safari turları Uzungöl Merkeze dönüş ile tamamlanır. Farklı bir aktivite yapmak isteyenler için safari turları kaçırılmayacak bir fırsattır.

Safari Turu Fiyatları – Ücretleri ve En Uygun Etkinlik Takvimi

Karadeniz safari turu fiyatları, etkinliğin yapılacağı parkura, yeme içme olanaklarına, otel konaklama seçeneklerine ve turun süresine göre değişmektedir. Genellikle konaklamalı olan jeep safari turları fiyatları ortalama 300 – 600 TL arasında değişmektedir. Jeep safari turu fiyatları için bilgi alabilirsiniz!

Siz de Karadeniz’in eşsiz doğasında safari yapmak isterseniz yolunuzu hemen yemyeşil coğrafyaya çevirin. Daha önce yaşamadığınız bir deneyim sizi bekliyor!

[widget-131]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98